Економіка

Село на Волині вирішило легально видобувати бурштин

Економіка/Село на Волині вирішило легально видобувати бурштин
Зберегти
Вигляд

Одна зі сільських громад Маневиччини підготувала документи для легалізації видобутку бурштину на своїй території.

Про позитивний приклад Галузії і проблеми, що можуть виникнути на шляху узаконення таких ТЗОВ і надання їм погоджень в Мінекології, говорили в облдержадміністрації 27 жовтня.

Громада села Галузія Маневицького району створила підприємство, яке займатиметься видобутком бурштину. В ОДА обіцяють всіляко сприяти їм в отриманні погоджень і дозволів, а також надають юридичні консультації.

Однак, решта громад Маневиччини чомусь не поспішають брати приклад із Галузії. Кажуть спочатку треба чітко визначити межі населених пунктів, щоб не тільки рівненські старателі, а й “свої-чужі” не зазіхали. Місцеві також нарікають те, що влада і правоохоронці не контролюють ситуацію в їхніх лісах.

На запитання журналістів, скільки буде коштувати геологорозвідка покладів бурштину і як громада Галузії знайде необхідні для цього кошти, гості з Маневиччини відповіли, що на початках потрібно близько півмільйона гривень і люди готові “скинутись”. За їхніми словами, ринкова ціна сонячного каміння їм невідома. Проте вважають, що вистачить і на рекультивацію земель і на соціальну підтримку населених пунктів, де відбуватиметься видобуток.

Громадське ТБ Волинь

Пов`язані новини