Сенат США не голосуватиме про пакет допомоги України до нового року

Сенат США проводить збори в Капітолії у Вашингтоні. Ілюстративне фото
Сенат США проводить збори в Капітолії у Вашингтоні. Ілюстративне фото Wikimedia Commons / Kevin McCoy

Сенат Сполучених Штатів не голосуватиме до початку наступного року за пакет на 106 млрд доларів, який зокрема передбачає надання додаткової допомоги Україні та зміцнення безпеки кордону США.

Про це заявили лідери палат, передає Reuters.

«Наші учасники переговорів працюватимуть дуже, дуже старанно протягом періоду грудневих і січневих канікул, і наша мета — зробити щось, як тільки ми повернемося [з канікул]», — сказав журналістам лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

Республіканець Джон Тун також заявив, що угоди не вдасться досягнути раніше січня: «Демократи довели час до того моменту, коли домогтися суттєвої угоди про безпеку кордону до Різдва неможливо».

У спільній заяві Шумер і лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявили, що учасники переговорів «досягають обнадійливого прогресу», але «залишаються складні питання».

Перед цим у Білому домі попередили, що допомога США вичерпається 30 грудня. До того часу адміністрація Джо Байдена планує надати ще один пакет фінансової допомоги Україні, який може стати останнім від США, якщо Конгрес не схвалить виділення нової допомоги.

Більше контексту

Президент США Джо Байден ще в жовтні подав до Конгресу запит на виділення 106 млрд доларів, із яких понад 61 млрд передбачається для України, здебільшого для закупівлі зброї у США. Решта коштів із пакета передбачається для Ізраїлю, допомоги Азійсько-Тихоокеанському регіону, гуманітарних заходів у Секторі Гази тощо.

Запит Байдена досі не схвалили через політичні суперечки та незгоду республіканців голосувати за це, доки до пакета не внесуть їхні ініціативи. До цього республіканці вже двічі відмовлялися внести військову допомогу Україні в тимчасові законопроєкти про витрати, щоб забезпечити фінансування американського уряду цієї осені.

У Сенаті США 7 грудня винесення на розгляд законопроєкту про виділення 106 млрд доларів не набрало достатньої кількості голосів.