Новий лідер Демократів у Сенаті США Чак Шумер закликає до повного і всестороннього розслідування ролі Росії у президентських виборах США

Новий лідер Демократів у Сенаті США Чак Шумер закликає до повного і всестороннього розслідування ролі Росії у президентських виборах США. Про це повідомляє Politico.

9 грудня діючий президент США Барак Обама наказав провести розслідування щодо ролі Росії в останніх президентських виборах, на яких переміг Дональд Трамп.

Проте Обама залишає свої повноваження 20 січня 2017 року і слідчі дії будуть продовжуватись без його участі, тому Демократи планують контролювати цей процес.

«Демократи Сенату об’єднаються зі своїми Республіканськими колегами наступного року, аби вимагати розслідування Конгресом і добитись ясності. Вкрай необхідно отримати від нашої розвідувальної спільноти дійсну інформацію, щоб Конгрес міг провести повноцінне розслідування», — заявив Шумер.

Речник сенатської більшості, республіканець Мітч МакКоннел висловив шанобливе ставлення до розслідування, розпочате Білим домом.

«Очевидно, що будь-який іноземний вплив на нашу кібербезпеку викликає занепокоєння, і Білий дім просто оголосив про розслідування, аби зрозуміти, що сталося, і сформулювати свою відповідь на це», — повідомили в апараті сенатора.

Доступ сенатора Шумера до розвідки збільшиться у січні, коли він займе місце лідера Демократів.

На його переконання, розслідування російського впливу на вибори об’єднає його партію з Республіканцями.

«Втручання будь-якої країни у наші вибори має об’єднати обидві політичні партії», — зазначив Шумер.

Раніше у ЦРУ повідомляли, що Росія допомогла Трампу перемогти на президентських виборах.

Нагадаємо, США офіційно звинуватили російські компанії у хакерських атаках з метою втручання у виборчий процес. 

В Демократичній партії США заявляли про неодноразові атаки російських хакерів на комп’ютерні системи організації.

На переконання розвідки США, Росія продовжить кібератаки і після перемоги Трампа.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile