Світ

Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск

2 травня, 2018 18:45
Світ/Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск
Зберегти
Вигляд
Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск після майже 60 річної збройної боротьби.

Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск після майже 60 річної збройної боротьби.

Відповідну заяву поширило іспанське видання El Diario.

У поширеному документі ЕТА заявляє, що «завершає свій історичний цикл і припиняє свою діяльність», але при цьому наголосила, що конфлікт з Іспанією не завершився. 

Також у заяві зазначається, що «тепер Країна басків отримає можливість нарешті завершити цикл збройних конфліктів і будувати своє майбутнє разом. Не повторюйте помилок, не дозволяйте гнити. Це буде найбільшим джерелом нових проблем».

Також в ЕТА заявили, що роки провина років конфронтації між сепаратистами та офіційним урядом лежить в рівних долях на обох сторонах конфлікту. 

Раніше ЕТА попросила вибачення у своїх жертв. За час своєї діяльності бойовики ЕТА вбили понад 800 людей та поранили декілька тисяч.

ЕТА (Euskadi ta Askatasuna, в перекладі «Баскська батьківщина та свобода») — це сепаратиська організація, яка виникла в 1959 році. Метою організації було від'єднання регіону Країна Басків від Іспанії.

Організація використовувала методи збройної боротьби задля досягнення власних політичних цілей. У 2011 році ЕТА оголосила про припинення активної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини