ENRU

Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск

Сепаратистська організація басків ЕТА оголосила про саморозпуск після майже 60 річної збройної боротьби.

Відповідну заяву поширило іспанське видання El Diario.

У поширеному документі ЕТА заявляє, що «завершає свій історичний цикл і припиняє свою діяльність», але при цьому наголосила, що конфлікт з Іспанією не завершився. 

Також у заяві зазначається, що «тепер Країна басків отримає можливість нарешті завершити цикл збройних конфліктів і будувати своє майбутнє разом. Не повторюйте помилок, не дозволяйте гнити. Це буде найбільшим джерелом нових проблем».

Також в ЕТА заявили, що роки провина років конфронтації між сепаратистами та офіційним урядом лежить в рівних долях на обох сторонах конфлікту. 

Раніше ЕТА попросила вибачення у своїх жертв. За час своєї діяльності бойовики ЕТА вбили понад 800 людей та поранили декілька тисяч.

ЕТА (Euskadi ta Askatasuna, в перекладі «Баскська батьківщина та свобода») — це сепаратиська організація, яка виникла в 1959 році. Метою організації було від'єднання регіону Країна Басків від Іспанії.

Організація використовувала методи збройної боротьби задля досягнення власних політичних цілей. У 2011 році ЕТА оголосила про припинення активної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.