У Стамбулі зранку 1 липня поліцейські затримали 11 іноземців за підозрою у причетності до теракту в аеропорту Ататюрка 28 червня.

У поліції повідомили, що затримані є бойовиками «Ісламської держави», передає видання Hurriyet.

Їх було затримано в ході спецоперації контртерористичного підрозділу поліції Стамбула в одному з районів міста.

Також зауважується, що серед затриманих є вихідці з Росії.

Таким чином, кількість затриманих за підозрою у причетності до теракту у Стамбулі досягла 24 осіб.

Нагадаємо, 29 червня турецька поліція затримала 13 підозрюваних.

Раніше газета Hurriyet писала, що один з терористів-смертників, які скоїли самопідрив в аеропорту Стамбула, міг бути вихідцем з Чечні. Видання називає його ім'я – Осман Вадінов. 

В той же час, джерела видання «Кавказский узел» уточнюють інформацію щодо підозрюваного у скоєнні теракту в аеропорту Стамбула, вказуючи на те, що він може бути вихідцем з Дагестану.

Також джерела видання повідомляють про затримання у Стамбулі вихідців з Дагестану, Чечні і Азербайджану. 

«Представники Північного Кавказу, що проживають в Туреччині, пов'язують активізацію місцевих правоохоронців з процесом відновлення російсько-турецьких відносин», – пише видання.

Крім того, джерело в поліції Стамбула повідомило виданню, що терористи-смертники, ймовірно, прибули до Туреччини за підробленими документами.

28 червня в міжнародному аеропорту Стамбула імені Ататюрка було здійснено кілька атак, які влаштували терористи-смертники. За офіційоною інформацією нападників було троє. Вони силою намагалися пройти до зали міжнародного аеропорту. У сутичці з офіцерами безпеки сталась стрілянина, після чого стались три вибухи.

За останньою інформацію внаслідок теракту загинули 43 особи, 239 дістали поранення. Зауважується, що більшість загиблих є громадянами Туреччини, але іноземці серед них також є. Серед загиблих є поліцейські.

Відповідальність за напад поки не взяла на себе жодна організація. Турецька поліція підозрює, що до вибухів причетна «Ісламська держава».

Також повідомляється, що внаслідок теракту в аеропорту Стамбула загинула українка і поранено одного громадянина України.

Поділитись: