Культура

Серед декорацій та ілюстрацій: 5 фактів про художника Сергія Якутовича

28 червня, 2017 10:39
Культура/Серед декорацій та ілюстрацій: 5 фактів про художника Сергія Якутовича
Зберегти
Вигляд
lead
27 червня пішов з життя український художник, графік та книжковий ілюстратор Сергій Якутович. За свою кар'єру він створив декорації та костюми для багатьох фільмів, працював за кордоном та став наймолодшим членом Спілки художників СРСР.

27 червня пішов з життя український художник, графік та книжковий ілюстратор Сергій Якутович. За свою кар'єру він створив декорації та костюми для багатьох фільмів, працював за кордоном та став наймолодшим членом Спілки художників СРСР.

Ми пригадали 5 фактів про життя митця, який ніколи не афішував свою роботу і завжди ховався від популярності.

Династія

Ілюстрація до книги "Тіні забутих предків" Георгія Якутовича, 1966, yagallery.com

Сергій Якутович — син Георгія Якутовича, видатного українського графіка ХХ століття, що був майстром ліногравюри, ксилографії та офорту. Георгій оформив два знакових фільми вітчизняного кінематографу — «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова та «Захар Беркут» Леоніда Осики. Також він був мистецьким консультантом стрічок «Камінний хрест» і «Гетьманські клейноди».

Мати Сергія Георгійовича теж була художницею, працювала у видавництві «Веселка». Дружина та син також професійно малювали.

Закордонні виставки

Сергій Якутович ще за часів СРСР регулярно виставляв свої роботи за кордоном. При чому, почав це робити в дуже молодому віці — 21 рік. Художник отримував премії на виставках у Берліні, Братиславі, Любляні, Кракові та Польщі.

У 1985-му році Якутович був нагороджений почесною премією «Берлінале».

Кіно

Матеріали до фільму «Тарас Бульба», Сергій Якутович, np.pl.ua

За прикладом батька, художник багато працював над фільмами. Найвідомішими його картинами стали «Молитва за гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка і «Тарас Бульба» російського режисера Володимира Бортка. При цьому, останню картину більшість критиків хвалили якраз за дві речі — за гру Богдана Ступки та за роботу Якутовича як художника-постановника. За словами самого Сергія Георгійовича, значна частина його ескізів у фільм так і не потрапили, при чому головною претензія звучала як: «Надто гарно».

Крім цього, на рахунку художника телефільми «Ще як ми були козаками», «Останній гетьман» і «Загублений рай».

Книжки

Ілюстрація до книги Ліни Костенко «Берестечко», Сергій Якутович, hromadskeradio.org

Однією з перших книжкових ілюстрацій у кар'єрі Якутовича стала поема Пушкіна «Полтава». Після цього він оформлював видання Олексія Толстого, Александра Дюма, Льва Толстого, Олеся Гончара, Миколи Гоголя та навіть епосу «Трістан та Ізольда». У 2011 році за ілюстрації до книги Ліни Костенко «Берестечко» отримав одразу дві премії на міжнародній виставці у Ашгабаті — у номінаціях «Найкращий художник» та «Дитяча книга».

Загалом художник ілюстрував 160 різноманітних друкованих видань.

Музеї та виставки

Ілюстрація до епосу «Трістан і Ізольда», Сергій Якутович, bukvoid.com.ua

Роботи Сергія Якутовича зберігаються в музеях по всьому світі. Малюнки художника виставлялись у Білому дому, Смітсонівському музеї у Вашингтоні, їх можна знайти в музеї міста Катанья, берлінському Altes Museum та російській Третьяковській галереї.

Починаючи зі студентських років, художник любив створювати епічні цикли ілюстрацій для відомих світових та українських творів. У європейських містах виставляли його роботи до епосів «Трістан і Ізольда», «Калевіпоеґ» та серію малюнків до творів Миколи Гоголя.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини