Серед іноземних лідерів українці найбільш прихильно ставляться до президента Білорусі Олександра Лукашенка та канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Про це йдеться в результатах опитування «Рейтинг».

Так, 66% респондентів позитивно ставляться до Лукашенка та 60% — до Меркель.

До президента Польщі Анджея Дуди та президента Франції Емануеля Макрона прихильно ставляться 48% та 39% опитаних відповідно.

Попри те, що 38% респондентів позитивно ставляться до прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, 30% опитаних взагалі не знають про такого політика. Схожа ситуація з прем'єр-міністром Британії — до Бориса Джонсона прихильно ставляться 33% українців, але 27% опитаних не знають його.

Найгірше українці ставляться до президента РФ Володимир Путіна — 71%. Також до президента США Дональда Трампа негативно ставляться 42% респондентів та позитивно 30%.

Зазначається, що найменш забезпечені респонденти прихильніше ставляться до Лукашенка та Путіна, а більш заможні — до Дуди, Макрона, Трюдо, Джонсона та Трампа.

Опитування проводили з 29 жовтня до 4 листопада 2019 року у всіх регіонах України, крім окупованих районів. В опитуванні взяли участь 3000 респондентів від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.

Поділитись: