Культура

«Ланселоту потрібен дракон»: Сергій Міхалок у цитатах та піснях

19 січня, 2017 21:51
Культура/«Ланселоту потрібен дракон»: Сергій Міхалок у цитатах та піснях
Зберегти
Вигляд
lead
Його концерти забороняли у Білорусі, він заколисував дорослих у «Калыханке», підтримував протестувальників на Майдані «Воинами Света», а тепер співає пісні на вірші Ліни Костенко та Сергія Жадана. Він — це Сергій Міхалок, якому сьогодні 45.

Ми зібрали цитати і пісні Міхалка з різних періодів — «Ляписа Трубецкого», «Саши и Сирожи» і BRUTTO.

1996

Про секрет успіху

«Мені не важливо, хто нас слухає. Я не можу сказати: «Хочу, щоб нас слухали лише академіки. А ось ці лохи — не потрібно». Ми не претендуємо на роль елітарної групи. Можливо, секрет успіху якраз у цій сільській простоті. Все одно: попса чи не попса».

1997

Ляпис Трубецкой — АУ

1998

Ляпис Трубецкой — Яблони

2001

Саша и Сирожа — Калыханка

2005

Про Білорусь

«У мене тут є улюблені маршрути, є місця у різних містах, де я колись напивався, десь мене забирали в міліцію… Багато якихось спогадів. Тому я хоч і білорус, але в Білорусі відчуваю себе сентиментальним туристом».

2007

Про появу на радіо і телебаченні

«Я 15 років на арені цирку. У мене на рік концертів більше, ніж у гурту «Звери». Будь ласка, дізнайтесь статистику! Будете шоковані — у «Ляпісів» немає ротації, а ми граємо по 120 концертів на рік».

2008

Про іронію і пафос

«Я так і кажу: дикий пафос та нарцисизм як елемент творчого дао. Але самоіронія — це найголовніше. Тому що Люцифер — марнославство, гординя — найстрашніший демон. А якщо ти можеш витримати ляпаса, що даєш собі сам, то можна брати на кпини інших. Багато хто цього не розуміє. Наприклад, в року дуже багато дикого пафосу. Особливо в російському».

2011

Ляпис Трубецкой — Капитал

2012

Ляпис Трубецкой — Железный

2013

Про аудиторію

«Я не займаюсь моніторингом аудиторії. Але періодично мене запитують: «Чому у вас в залі так багато «правих»?». Виходить, що присутні всі. І мене це надихає. Я, напевно, хотів, щоб «Ляпіс» слухали, в першу чергу, молоді та зухвалі, що цікавляться сучасним життям, мистецтвом, політикою. Погляди не важливі — важливо, щоб люди розуміли, яке страшне поняття «система».

2014

Ляпис Трубецкой — Воины Света

2015-2016

Про себе, творчість та Brutto

«Моя молодість з сімнадцяти років — це панк та дзен, дві речі, якими я керуюсь.

Музикант повинен змушувати себе знаходити протест, навіть штучно. Якщо все навколо супер, вигадай повітряні млини, вигадай ефемерного ворога! Ланселот не може жити без дракона. В рок-н-ролі потрібно кидати виклик!

Я зібрав Brutto з тими людьми, на яких не потрібно надягати маскарадні костюми. Зараз у мене немає стилю та концепції. Є я, є мої друзі, яких я дуже люблю та поважаю. Мої друзі, з якими мені добре і поза сценою».

 

Пов`язані новини