Компанія «Енергетична України ТВ», кінцевою бенефіціарною власницею якої є сестра колишнього голови адміністрації президента за часів Януковича та чинного депутата Верховної Ради Сергія Льовочкіна, Юлія Льовочкіна, стала власником 95% акцій «Закарпаттяобленерго».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

Зазначається, що до цього компанія Льовочкіних володіла близько 85%% акцій обленерго, однак напередодні уклала договір про купівлю ще близько 10% акцій. Таким чином, компанія «Енергетична Україна ТВ» стала власником домінуючого пакету акцій.

За даними державного реєстру юридичних та фізичних осіб, Юлія Льовочкіна володіє 50% акцій «Енергетичної України ТВ» через низку офшорних компаній. Ще 50% акцій належить громадянину Греції Михайлу Кіріакіді.

«Закарпаттяобленерго» за підсумками 2018 року тримало близько 4,38 мільйона гривень збитку при рівні доходів у 2 мільярда гривень.

Зазначимо, що раніше компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова придбала 2 обленерго. Угода про придбання «Київобленерго» завершилася 17 травня. Окрім «Київобланерго», «ДТЕК» придбав ще й «Одесаобленерго».

Зазначимо, що у квітні 2019 року операцію з купівлі нових обленерго компанії Ахметова дозволив Антимонопольний комітет. Там не побачили порушення у збільшенні частки «ДТЕКу» на ринку розподілу електроенергії, попри те, що відповідно до законодавства перевищення 35% ринку несе загрозу конкурентному середовищу.

Поділитись: