Сестра тайського короля, 67-річна принцеса Уболратана висунула свою кандидатуру на посаду прем’єр-міністра країни. Це безпрецедентна ситуація для тайської політики, де члени королівської родини жодного разу не брали участі у виборах.

Парламентські вибори у країні заплановані на 24 березня. Їх намагалися провести ще з 2015 року, однак невдало. Таким чином, це будуть перші вибори до парламенту Таїланду після військового перевороту, який стався у країні у травні 2014-го.

Документи Уболратана до виборчої комісії подала в останній момент. Кандидатуру принцеси на посаду прем’єр-міністерки висунула опозиційна партія Тхаі Ракса Чаат.

Ця політична сила лишилась вірною прем’єру Таксину Шинаватре, якого скинули унаслідок військового перевороту у 2006 році.

«Партія висунула принцесу як єдиного кандидата. Вона добре обізнана і підходить на цю посаду. Гадаю, жодних юридичних проблем щодо її кваліфікації не буде, але ми чекатимемо, поки виборча комісії погодить її кандидатуру» — повідомив лідер партії Причапол Понгпаніч.

Головним конкурентом принцеси у передвиборчих перегонах буде Прайут Чаноча, лідер військової хунти Таїланду, який теж оголосив про балотування у п’ятницю, 8 лютого.

Водночас, як повідомляє агентство Reuters, король Таїланду Маха Ваджиралонгкорн намагався заблокувати несподіване рішення своєї старшої сестри балотуватися на посаду прем’єра країни. Він назвав її кандидатуру від опозиційної партії «недоречною» та неконституційною.

Принцеса Уболратана народилась 1951 року в Лозанні. Вона закінчила Массачусетський технологічний інститут за фахом математика та біохімія, також отримала ступінь магістерки в галузі охорони здоров’я в Каліфорнійському університеті. 1972 року принцеса відмовилась від усіх королівських титулів, коли вийшла заміж за американця Пітера Дженсена. До розлучення з ним у 1998 році мешкала у США, а у 2001 році повернулась до Таїланду. Уболратана відома своєю благодійницькою діяльністю: вона ініціювала благодійну кампанію «Бути номер один», присвячену запобіганню вживання наркотиків серед молоді.

Нагадаємо, принц Маха Вачіралонгкорн був проголошений новим королем Таїланду 1 грудня 2016 року. Він став десятим монархом з династії Чакри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Таїланді заарештували активіста за публікацію про нового короля

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile