Фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Водночас, спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку «через сезонні, ситуативні та психологічні чинники», — зазначили в НБУ.

Фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Про це заявили у Національному банку України.

Водночас, спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку «через сезонні, ситуативні та психологічні чинники», — зазначили в НБУ.

«Так, дається взнаки сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюту для розрахунків за газ та за нафтопродукти (для раннього початку збирання врожаю) та з боку імпортерів товарів та послуг споживчого спрямування (електроніка, харчові продукти, туризм тощо), що є наслідком зростання доходів населення. Крім того, під впливом негативних очікувань вже традиційно напередодні осені зменшується пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що позначається на спрямованості операцій банків на міжбанківському валютному ринку», — зазначили в НБУ. 

Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку, протягом тижня Національний банк щодня виходив з продажем іноземної валюти. 

«Національний банк продовжує уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готовий і надалі здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких «стрибків» курсу», — зазначили в Нацбанку.

Водночас там наголосили, що НБУ згладжує лише ті значні коливання курсу, які відбуваються внаслідок ситуативних чинників.

«Якщо фактори, які склалися в економіці, зумовлюють тиск на послаблення чи посилення курсу, то курс має рухатись у відповідному напрямку, і Національний банк  цьому руху не протидіє», — ідеться у повідомленні регулятора.

Станом на 17 серпня, курс долара в Україні — 27.95 UAH. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: