Життя

Шабунін: Реєстри прав на нерухоме майно в Україні під загрозою закриття

Життя/Шабунін: Реєстри прав на нерухоме майно в Україні під загрозою закриття
Зберегти
Вигляд

На засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що всі всі реєстри речових прав на нерухоме майно в Україні опинилися під загрозою закриття, повідомляє кореспондент Громадського.

Він пояснив, що вільний доступ до реєстрів наразі неможливий, оскільки Нацбанк досі не реалізував програму BankID.

«Всі реєстри можна закрити, бо НБУ не реалізував програму BankID. Півроку тому, в НБУ сказали, нам треба 30 днів. Але до цих пір нічого не змінилося, так і не вирішили, хто важливіший «Ощадбанк» або «Приват». Тому реєстри можна закрити», – сказав Шабунін.

На комітеті депутати також повинні були заслухати міністра юстиції України павла Петренка щодо стану реалізації вільного доступу до реєстрів, проте міністр не зміг з'явитися, оскільки був заблокований у своєму кабінеті переселенями. Переселенці не випускають міністра з кабінету через постанову Мін'юсту реалізовувати закон про переселенців, зазначили на комітеті.

Через деякий час Петренко все ж зміг потрапити на засідання комітету.

 

Нагадаємо, в Україні планували запустити систему онлайн-верифікації громадянина BankID. Це спільний проект «ПриватБанку» та «Ощадбанку».

Українська система онлайн-верифікації BankID створена за зразком систем, які вже давно використовуються в Швеції і Фінляндії. Система дозволяє підтвердити особу користувача в інтернеті, використовуючи його банківські дані, і працює за принципом верифікації через Facebook.

Наприклад, користувач заходить на сайт МВС, натискає на кнопку «Увійти через BankID», вибирає свій банк і дає системі МВС доступ до даних, які вона запитує. Це може бути ім'я, прізвище, по батькові, а також номер і серія паспорта. Таким чином, сайт МВС переконається, що користувач - реальна людина, а не шахрай.

/фото ua1.com.ua/

Пов`язані новини