Санініу Лайзер, дрібний шахтар із Танзанії, знайшов два дорогоцінні камені танзаніту вагою у 15 кілограмів. За свою знахідку він отримав 3,4 млн доларів від уряду.

Про це повідомляє BBC.

Лайзер видобув два шматки танзаніту вагою у 9,2 та 5,8 кг — це найбільші знахідки за всю історію видобутку каменю. Попередній рекорд був 3,3 кг.

Президент країни Джон Магуфулі навіть зателефонував чоловікові, щоб привітати зі знахідкою. Крім того, міністерство гірничої справи заплатило за камені 3,4 млн.

У Лайзера є чотири дружини та понад 30 дітей. На честь святкування знахідки він навіть заріже корову. Згодом чоловік планує інвестувати частину грошей у будівництво школи та торгового центру.

«Я хочу побудувати цю школу біля свого будинку. Тут багато бідних людей, які не можуть дозволити собі відправити дітей до школи. Я не освічений, але люблю, щоб справи велися професійно. Я хотів би, щоб мої діти займалися бізнесом професійно», — розповів новий мільйонер.

В іншому, за словами чоловіка, несподіване багатство не змінить його способу життя — він продовжить доглядати за двома тисячами корів.

Також Лайзер розповів, що у місцевості, де він живе, безпечно, тому не буде встановлювати додаткових заходів безпеки.

Танзаніт — один із найрідкісніших каменів на планеті. Його можна знайти лише на півночі Танзанії. Вартість танзаніту залежить від його рідкісності: чим чіткіший та прозоріший колір, тим він дорожчий. Камінь буває з відтінком зеленого, червоного, фіолетового та синього.

Уперше танзаніт знайшли у 1966 році, з того часу використовують у виробництві прикрас. Найбільшої популярності камінь здобув після рекламної кампанії ювелірної фірми Tiffany.

Поділитись: