УКРАЇНА

Шахтарі отримали 200 млн гривень на погашення боргів по зарплатам – Міненерго

УКРАЇНА/Шахтарі отримали 200 млн гривень на погашення боргів по зарплатам – Міненерго
Зберегти
Вигляд

Шахтарі державних вугільних підприємств отримали 200 млн гривень на погашення заборгованості по заробітній платі, повідомило Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Відомство нагадало, що ці кошти були виділені згідно з розпорядженням уряду від 27 липня, яким на 150 млн гривень було зменшено фінансування програми реструктуризації вугільної галузі і на 50 млн грн - будівництва шахти №10 «Нововолинська».

Міненерговугілля пояснило затримку з перерахуванням коштів необхідністю узгодити такий перерозподіл видатків держбюджету з бюджетним комітетом і Мінфіном.

Як повідомлялося, Міненерговугілля станом на 9 серпня оцінювало заборгованість працівникам державних вугільних підприємств в 399,5 млн грн, з них 256,2 млн грн – безпосередньо працівникам підприємств, в тому числі за червень шахтарям заборгували по заробітній платі 201, 3 млн грн.

Відомство зазначало, що причиною виникнення заборгованості по заробітній платі є дефіцит оборотних коштів, а також недостатність бюджетного фінансування на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції.

Міненерговугілля також уточнює, що борг шахтарям ДП «Селідоввугілля», один з представників якого підпалив себе 9 серпня в міністерстві в знак протесту, станом на 8 серпня становив 42,1 млн грн, і останній раз оплата була здійснена 3 серпня на 27,3 млн грн.

Шахтарі державних підприємств «Красноармійськвугілля» і «Селидіввугілля», які знаходяться у Донецькій області, оголосили голодування в будівлі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 4 серпня.

Крім того, відомство вказувало, що за перше півріччя 2016 року до працівників державних вугільних підприємств було нараховано 2,46 млрд грн, виплачено – 2,06 млрд грн, з яких 0,25 млрд грн бюджетних коштів, а 1,81 млрд грн – кошти від реалізації вугільної продукції.

Пов`язані новини