Що дійсно потрібно українським військовим (огляд преси)

default/Що дійсно потрібно українським військовим (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Коментуючи візит Порошенка до Брюсселя The Wall Street Journal пише, що «найближчими місяцями європейським політикам доведеться ухвалювати складні рішення у той час, коли вони повинні були б бачити повне виконання до грудня цього року мінських мирних угод між Україною, Росією та промосковськими сепаратистами. Їм прийдеться це робити на тлі глибокого скептицизму, що Росія виконає свою частину мінських угод, яка включає виведення військ, існування яких в Україні Москва заперечує, та повернення Києву контролю за українською частиною кордону. У ЄС також існують побоювання, що Київ виконає свої зобов’язання з надання більшої автономії та проведення виборів у контрольованих бойовиками регіонах».

Politico пише про неефективну та корумповану систему логістики в українській армії. ««Ми намагаємось зрозуміти те, як вплинути на цю дуже комплексну ситуацію та працювати із правильними людьми, щоб отримати правильний результат. Це нелегко», - сказав один із високих чинів у Пентагоні, коментуючи цю ситуацію. На його думку, відсутність ефективної системи закупівель та логістики з української сторони «має реальні наслідки на те, які системи озброєння їй можна надати». «Якби у них була краща система підзвітності та обслуговування таких систем, тоді б донори могли б їх надати з більшою довірою». Ще один представник американського уряду, який не вповноважений до публічних коментарів, висловив свою стурбованість тим, що українська військова ієрархія пронизана симпатиками Росії, або її шпигунами».

«Забудьте про Templeton: Україні ще доведеться мати справу з путінськими бондами», - застерігає Наташа Дорфф з Bloomberg та оцінює три сценарії дій українського уряду щодо боргових зобов’язань на 3 млрд доларів: повна виплата, реструктуризація і дефолт. Аналізуючи сценарій дефолту Дорфф вважає, що «Україна може вибрати дефолт тільки, якщо буде впевнена у продовженні програми МВФ… Потенційною віддачею від такого кроку стане позов з боку Росії, у червні перед купонною виплатою ним погрожував міністр фінансів Антон Сілуанов. Такий крок мабуть спричинить судові слухання у британських судах, оскільки бонди регулюються англійським законодавством. Відмова від виплати також може ще більше погрішити українські відносини з Росією у той час, коли країна прагне зберегти хитке перемир’я на сході та домовляється про нову ціну на поставки газу».        

Лілія Шевцова на сторінках The American Interest пише про «любовний зв'язок Росії з Німеччиною». Шевцова проаналізувала те, як у різні епохи історії німці впливали на розвиток російської імперії та Радянського Союзу. Але нині за опитуваннями 70% німців не люблять Росію. «Дозвольте мені залишити німцям можливість самим розібратись у своїх почуттях до Росії. Кремль та Путін зробили все можливе, щоб вилікувати німців від їхнього ідеалізму та романтизму у ставленні до Росії. Любов пройшла (навіть коли дехто з обох сторін хоче вдавати, що це не так). Спроби відновити вогонь у взаєминах не спрацюють для жодної зі сторін. Прийшов час для росіян зрозуміти, що Німеччина не підтримуватиме вічно систему російської персоніфікованої влади. У свою чергу, німцям треба нарешті зрозуміти той ефект, який їхня політика мала на Росію».