Політика

Що містить секретний план держсекретаря США щодо Росії — витік американських ЗМІ

20 червня, 2017 19:21
Політика/Що містить секретний план держсекретаря США щодо Росії — витік американських ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Американське видання Buzzfeed опублікувало витяги з нібито «секретного плану» державного секретаря США Рекса Тіллерсона щодо Росії

Американське видання Buzzfeed опублікувало витяги з нібито «секретного плану» державного секретаря США Рекса Тіллерсона щодо Росії.

Відповідний текст розміщений на сайті Buzzfeed.

Згідно з витоком інформації з документів Тіллерсона, політика США базуватиметься на 3-х принципах:

По-перше, Сполучені Штати відповідатимуть на будь-які агресивні дії Росії проти їх країни. Мова йде про, наприклад, тиск на американських дипломатів у Москві або передачі зброї бойовикам Талібану.

Другим важливим моментом є залучення США у такі стратегічні питання як проблема Північної Кореї (аби зменшити співпрацю Москви з КНДР), Китай і Сирія. Зокрема, щодо Сирії наголошується, що США будуть прагнути координуватися з РФ у Сирії проти бойовиків «Ісламської держави», однак не пояснюється, як саме цього буде досягнуто.

Крім того у «плані» Тіллерсона підкреслюється важливість «стратегічної стабільності» з Росією, що є узагальнюючим терміном, і охоплює поняття довгострокових взаємних геополітичних цілей.

За словами екс-посла США в Україні Стівена Пайфера, труднощі цього документу полягають у тому, що Трамп може не дотримуватися цього «плану» і проводити більш амбітну політику щодо Росії.

«Ми говоримо про документ Тіллерсона. Те, що ми дізналися протягом останніх чотирьох місяців, це те, що президент може кинути його в будь-який момент», — сказав Пайфер.

Джерело Buzzfeed також повідомляє, що у документі Тіллерсона нічого не сказано про Східну Європу.

Відповідаючи на питання про бездіяльність США джерело зауважило, що «підтримка США в Східній Європі залишатиметься, навіть якщо цього не вказано в документі».

Раніше прес-секретар Порошенка повідомив, що президент полетів до Вашингтона на зустріч із Трампом. Також Білий дім підтвердив зустріч Порошенка з віце-президентом США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держсекретар США Тіллерсон: Між США та РФ наднизький рівень довіри.

Видання The Washington Post повідомляло, що у Трампа хочуть поновити переговори про мирне регулювання в Україні.

Також Рекс Тіллерсон висловив припущення, що вирішення конфлікту на Донбасі може відбутися за допомогою відмінних від Мінських угод шляхів, але які матимуть такі ж цілі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини