У штаб-квартирі компанії Youtube в каліфорнійському Сан-Бруно сталася стрілянина. Унаслідок нападу 3 квітня постраждало троє людей — дві жінки і чоловік, який наразі перебуває у критичному стані. Ще одна людина постраждала, намагаючись втекти. Нападниця — 39-річна Насім Агдан застрелилася після нападу. Громадське розповідає, ким була Агдан і що могло спонукати її до нападу.

У штаб-квартирі компанії Youtube в каліфорнійському Сан-Бруно сталася стрілянина. 3 квітня під час обідньої перерви 39-річна Насім Агдан пробралася на відкриту терасу й почала стріляти. Унаслідок нападу постраждало троє людей — дві жінки і чоловік, який наразі перебуває у критичному стані. Ще одна людина постраждала, намагаючись втекти. Нападниця застрелилася після нападу.

Основна версія — нападниця була розлючена на компанію за те, що та відфільтровувала її відео. Таким чином жінка отримувала менше грошей. За два дні до інциденту вона зникла, згодом поліція знайшла її сплячою в машині в Маунтін-В'ю, що за 40 хвилин їзди від Сан-Бруно. Водночас батько Насім Агдан попереджав поліцейських, що вона могла прямувати в офіс Youtube, повідомляє The Independent.

Громадське розповідає, ким була Агдан і що могло спонукати її до нападу.

Відеоблогерка, розлючена на Youtube

Насім Агдан Фото: SAN BRUNO POLICE DEPARTMENT

Агдан мала кілька каналів різними мовами — англійською, турецькою та перською. Вона позиціонувала себе як веганка й захисниця прав тварин, розповідала про здоровий спосіб життя, заробляючи гроші від реклами.

Але, за словами її батька, торік вона почала скаржитися, що кількість підписників і перегляди її відео зменшуються. Для її каналів увели вікові обмеження, пояснюючи це непристойними сценами. Тоді Агдан казала, що збирається поїхати до офісу компанії.

На її персональному веб-сайті є записи, де Агдан висловлює невдоволення політикою Youtube. «10 центів за 300 тисяч переглядів?» — обурюється вона.

За правилами, Youtube може «демонетизувати» відео з недоречним умістом, або якщо канал матиме менше тисячі підписників. Як повідомляє BBC, один із її каналів на Youtube мав 11 тисяч підписників та 4 мільйони переглядів.

«На Youtube чи інших відеохостингах немає рівних можливостей для росту. Ваш канал розвиватиметься лише якщо вони цього захочуть», — йдеться на сайті Агдан. У якості аналогії вона використовує цитату Адольфа Гітлера: «Зробіть брехню масовою. Зробіть її простою. Продовжуйте її казати і врешті-решт вони їй повірять».

Крім того, Агдан вела профілі в Instagram i Facebook. Однак після інциденту їх заблокували, а її відео видалили. Але в соцмережах поширюється запис, де вона звинувачує Youtube у цензурі.

Поліція та ФБР біля штаб-квартири YouTube у Сан-Бруно, штат Каліфорнія, США, 3 квітня 2018 року. Унаслідок нападу озброєної Насім Агдан постраждало троє людей Фото: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Реакція компанії

Після нападу компанія Google (Youtube є її підрозділом) пообіцяла допомогу та підтримку родинам постраждалих під час стрілянини. У заяві, однак, вони не прокоментували звинувачення Агдан і не надали інформації, чи справді її відео блокували за недоречний зміст.

Поділитись: