УКРАЇНА

Дівчина на мосту: Що відомо про зниклу студентку з Туркменістану

12 березня, 2018 18:23
УКРАЇНА/Дівчина на мосту: Що відомо про зниклу студентку з Туркменістану
Зберегти
Вигляд
lead
Іноземна студентка першого курсу Національного медичного університету імені Богомольця Мукаддас Насирлаєва зникла 30 січня. Адвокат родини Ровшанбек Розметов стверджує — вона стрибнула з мосту Патона після того, як у виші їй відмовили видати заяву, необхідну для продовження посвідки на проживання в Україні. Громадське зібрало останню інформацію, відому на цей час.

Позиція родини

Адвокат родини Ровшанбек Розметов каже, що востаннє дівчина розмовляла із заступницею декана по роботі з іноземними студентами НМУ імені Богомольця Тетяною Тимохіною. Про це він написав у Facebook і підтвердив у коментарі Громадському:

«Як з'ясувалося, деканат по роботі з іноземними студентами НМУ вчасно не подав документи Мукаддас у міграційну службу для отримання посвідки на проживання. За тиждень до її зникнення посольство Туркменістану звернулося до неї щодо завізованої деканом факультету заяви про сприяння з посвідкою на проживання в Україні.

Заступник декана по роботі з іноземними студентами Тетяна Тимохіна, навіть не прочитавши заяву, порвала її, повідомивши Мукаддас, що вона нічого не підписуватиме».

30 січня, за словами Розметова, за кілька годин до ймовірної загибелі, Мукаддас знову пішла до заступника декана. Про що вони говорили — невідомо, але після розмови студентка зникла, а її телефон не відповідає.

«Нам відомо, що дівчина зайшла о 17.00 в метро «Політехнічний інститут» і зникла. З'ясувалося, що вона вийшла на «Дніпрі», звідти дійшла пішки до моста Патона й стрибнула з моста в річку. До останнього ми сподівалися, що Мукаддас жива, але, на жаль, на записі відеоспостереження є мить, коли вона стрибнула», — повідомив адвокат.

На відео з допису адвоката видно — дівчина була на мосту сама. Повз проїжджали машини, але її ніхто не помітив.

 «Я, як представник її батьків, тепер звертатимуся в поліцію з проханням перекваліфікувати кримінальну справу з «умисного вбивства» на «доведення до самогубства», — зазначив захисник.

Біля входу в Медуніверситет студенти поклали квіти й портрети зниклої 30 січня в Києві Мукаддас Насирлаєвої Фото: Громадське

Реакція університету

Сьогодні о 12 годині біля входу в Медуніверситет студенти розклали квіти, портрети дівчини й запалили свічки.

Зранку 19 лютого на сторінці Медуніверситету опублікували повідомлення, що зниклу студентку з Туркменістану Муккадас Насирлаєва відрахували:

«На жаль, Мукаддас відрахували з НМУ через порушення міграційного законодавства. Термін дії її візи закінчився 17 грудня 2017 року. До цього часу Насирлаєва не оформила посвідку і не виїхала до Туркменістану, щоб отримати нову візу. 18 січня медичний університет повідомив про розірвання контракту з Мукаддас Насирлаєвою на підставі порушення міграційного законодавства, 24 січня їй вдруге особисто повідомили про підписання наказу про відрахування з університету, оскільки ситуація не змінилася».
 

«У «кращих» традиціях чиновників радянського союзу відрахували Мукаддас заднім числом. — прокоментував заяву адвокат. — Вони пишуть, що за станом на 18 лютого 2018 року не знають, що сталося з Мукаддас».

Пізніше з'явилося повідомлення, що керівництво Київського національного медуніверситету імені Богомольця відсторонило від виконання обов'язків заступницю декана по роботі з іноземними студентами Тетяну Тімохіну на час розслідування. Як повідомляється — у зв'язку з її власною заявою. «Університет докладає максимум зусиль, щоб сприяти встановленню обставин зникнення Мукаддас 30 січня», йдеться в заяві.

Усі мертві зони й місце стрибка, які відзначені камерою і приборами, вчора частково подивилися й сьогодні до першої дня закінчили, окрім однієї зони. Тіла не виявили  

Перший заступник ректора університету Ярослав Цехмістер повідомив Громадському: Мукаддас сповістили лише щодо візи, наказу ще не було й дівчина не знала, що її відрахують.

Заступник ректора розповів, що на зустрічі з батьком і родичами дівчини почув, ніби заступниця декана з роботи з іноземними студентами Тетяна Тимохіна «розірвала заяву дівчини». Цехмістер наголосив, що наразі цю інформацію перевіряють.

На питання журналістів, чи була можливість у Мукаддас зберегти місце, ректор відповів — цієї ситуації можна було б уникнути, якби була «комунікація з батьками», адже треба було лише знову в'їхати у країну.

Цехмістер сказав також, що «кожна зі сторін має певну провину в цій ситуації», і додав, що розслідування почалося одразу після того, як Мукаддас перестала виходити на зв'язок 30 січня. Уперше студентка звернулася до деканату 18 січня. Вона в'їхала до України 18 вересня, віза діяла до 17 грудня. Її відрахували саме 30 січня.

Рятувальники проводять пошукові роботи біля мосту Патона, з якого ймовірно стрибнула студентка першого курсу Національного медичного університету імені Богомольця Мукаддас Насирлаєва Фото: Громадське

Пошукові роботи

Третій день столичні рятувальники проводять пошукові роботи, також залучили водолазів. Про це йдеться в заяві Держслужби надзвичайних ситуацій.

Начальник рятувального загону Едуард Драч прокоментував Громадському:

«Усі мертві зони й місце стрибка, які відзначені камерою і приборами, вчора частково подивилися й сьогодні до першої дня закінчили, окрім однієї зони. Тіла не виявили. Від завтрашнього дня шукатимемо від Дарницього до Південного мосту».  

Кримінальне провадження

Київська місцева прокуратура № 9 розпочала процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства.

Про це повідомила прес-служба прокуратури міста Києва:

 «На такий вчинок дівчину могли підштовхнути труднощі під час навчання у виші, а також через непорозуміння з його керівництвом. До ЄРДР внесені відомості за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 120 (доведення до самогубства) Кримінального кодексу України».

 

Пов`язані новини