ENRU

Щодня на шляху до Європи гинуть 11 мігрантів — ООН

%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%9e%d0%bd
В ООН закликають створити легальні механізми прийому біженців, 2 серпня, 2016 фото УВКБ/ Ахилеасс Завалли

Щодня при спробі перетнути Середземне море гинуть в середньому 11 мігрантів і біженців.

Про це повідомляють з Управління ООН у справах біженців.

В ООН повідомляють, що потоки біженців, що рятуються від конфлікту, не скорочуються. В організації закликають європейські країни надати підтримку біженцям в процесі інтеграції в суспільстві.  

«Рівно рік тому весь світ сколихнула фотографія бездиханного тіла трирічного Алана Курди з Сирії, який потонув на шляху до Європи. Багато європейців відгукнулися і підтримали біженців: хтось виносив їм їжу і питво, хтось одяг, а деякі шанували їх у себе. Проте, біженці найчастіше стикаються з проявами дискримінації, ксенофобії і расизму», — йдеться у повідомленні.

За даними Управління, все більше людей гинуть в Середземномор'ї: приблизно 1 з 52 людей. У минулому році це співвідношення становило один на 42.

«Ці цифри тільки підтверджують нагальну необхідність створити легальні механізми прийому біженців. Це можуть бути програми з переселення, залучення приватних спонсорів, возз'єднання сімей, надання студентських віз і так далі. Тоді людям не довелося б вдаватися до послуг контрабандистів і наражатися на небезпеку», — наголошують в ООН.   

Раніше Ангела Меркель закликала країни Європи посилити відеоспостереження і нагляд у соцмережах через кризу біженців.