«Щомісяця будинок економить 30 — 50 тисяч тільки на теплі» — рецепт від ОСББ

default/«Щомісяця будинок економить 30 — 50 тисяч тільки на теплі» — рецепт від ОСББ
Зберегти
Вигляд

Журналісти Громадського ТБ Запоріжжя досліджують ефективність створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на прикладі однієї запорізької багатоповерхівки за адресою Козача, 5.

Створити таке об'єднання для мешканців цього колишнього гуртожитку було кроком ризикованим, каже голова новоствореного ОСББ Артур Нікітенко. Будинок не новий, ще й з проблемою регулярного підтоплення. Відправлятись у самостійне плавання без підтримки комунальників мешканці просто боялися, запевняє Артур. Втім, каже, дуже швидко їхні страхи розвіялись.

Жителі Козачої, 5 створили об'єднання у травні 2015 року, 9 місяців тому, і вже підраховують перші здобутки свого ОСББ. За словами представника керуючої компанії, що обслуговує цей будинок, Марії Іващенко, за час самостійного керування тут вдалось замінити труби холодної води, встановити тепловий лічильник, замінити вікна у під'їздах на металопластикові, оновити піддашки і навіть перестелити крівлю на даху. І це, не говорячи вже про дрібниці типу нових поштових скриньок, косметичний ремонт під'їзду, встановлення лавочок, смітників, оновлення дитячого майданчика та інше.

 

Крім цього, новоствореному ОСББ вдалося вирішити проблему підтоплення, — облаштували новий жолоб для водовідведення поруч із багатоповерхівкою. У планах на весну — оновити ґанки кожного під'їзду, відремонтувати електрику та замінити труби гарячої води.

Керівництво об'єднання вже підраховує і перші фінансові вигоди для жителів: тепловий лічильник, що окупився за перший місяць опалювального сезону економить цьому будинку щомісяця від 30 до 50 тисяч гривень. Це дозволяє суттєво знизити кожному мешканцю рахунок за опалення. Така ж ситуація з вивезенням сміття — ОСББ вирішило просто змінити виконавця послуг, як результат — тариф для мешканців вдалося знизити вдвічі.

/Hromadske.Запоріжжя.