УКРАЇНА

Щорічні втрати бюджету від контрабанди сягають $4 млрд — Аваков

22 червня, 2018 14:36
УКРАЇНА/Щорічні втрати бюджету від контрабанди сягають $4 млрд — Аваков
Зберегти
Вигляд
Щороку державний бюджет України втрачає внаслідок контрабандних схем близько 4 мільярдів доларів.

Щороку державний бюджет України втрачає внаслідок контрабандних схем близько 4 мільярдів доларів.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час зустрічі з представниками українського бізнесу, передає прес-служба МВС.

«Кабінет міністрів України затвердив постанову № 479 і надав більше повноважень правоохоронцям під час митного контролю», — зазначив Аваков.

За його словами, щороку український бюджет недоотримує близько 4 мільярдів доларів внаслідок контрабанди на кордоні.

«У той час як у коридорах влади розгортається тиха війна, я звертаюся до представників бізнесу для чіткого позиціювання. Тому що, крім грошей, які ми отримаємо в бюджет, у нас буде кумулятивний ефект розвитку економіки», — зазначив міністр внутрішніх справ.

20 червня Кабінет міністрів ухвалив стратегію боротьби з контрабандою. До її реалізації долучаться Міністерство внутрішніх справ, Генеральна прокуратура, Державна фіскальна служба та Національна поліція.

Нагадаємо, 8 грудня 2017 року Верховна Рада ввела обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України при самостійному перетині кордону і поштової пересилки.

Згідно із законом, посилок може бути максимум 3 протягом одного місяця «сумарною фактурною вартістю» до 150 євро кожна. Починаючи з четвертої, посилки будуть обкладатися податком, митом і акцизом. 

На початку 2018 року обмеження на міжнародні поштові посилки відтермінували до січня 2019 року.

Також в ДФС розробили механізм контролю за посилками.

Пов`язані новини