УКРАЇНА

Шевченківський лауреат з Луганська готується до 4-ї зими в холодному тимчасовому житлі

3 листопада, 2017 20:00
УКРАЇНА/Шевченківський лауреат з Луганська готується до 4-ї зими в холодному тимчасовому житлі
Зберегти
Вигляд
Лауреат Шевченківської премії, поет і дисидент Василь Голобородько може залишитися зимувати в холодному корпусі Будинку Творчості письменників в Ірпені.

Лауреат Шевченківської премії, поет і дисидент Василь Голобородько може залишитися зимувати в холодному корпусі Будинку Творчості письменників в Ірпені. Сюди він переїхав з Луганська у 2014-му, щоб тимчасово оселитися в будинку для літнього відпочинку письменників, проте лишається тут уже четвертий рік.

У 2-му корпусі, де мешкає письменник, провалюється унітаз і піддон у душі, зламана котельня й немає кухні. Їжу письменникові раз на тиждень привозить з Києва син, який з дружиною орендує квартиру на Троєщині. Сам Василь Голобородько майже не ходить — має проблеми з ногами.

У 2014 році Оксана Забужко, Сергій Жадан, Ліна Костенко, Мирослав Маринович та ще 80 культурних діячів зверталися до Петра Порошенка, Арсенія Яценюка й Володимира Кличка з проханням надати Голобородьку квартиру, проте безуспішно.

Нині ініціативна група під керівництвом Михайлини Скорик закликає державу забезпечити письменника придатним для життя помешканням.

Детальніше — у репортажі Громадського.

 

Пов`язані новини