Більш ніж 150 країн домовилися скоротити використання гідрофторвуглеців, негативний вплив яких на клімат, як передбачається, в кілька тисяч разів гірше ніж діоксид вуглецю.

Про це повідомляє BBC.

Гідрофторвуглеці використовуються в основному при виробництві холодильників і кондиціонерів. Об’єми викидів цих речовин відносно невеликі, проте вони можуть залишатися в атмосфері сотні років, «запираючи» тепло на планеті.

Домовленість про скорочення використання гідрофторвуглеців досягнена в столиці Руанди — Кігалі. Згідно з угодою, всі країни розділяються на три групи.

Перша група складається з розвинених країн, в тому числі США і більшості країн Європи. Вони мають скоротити використання гідрофторвуглеців на 10% до 2019 року і на 85% — до 2036 року.

Друга і третя групи країн, що розвиваються, перестануть нарощувати використання гідрофторвуглеців до 2024 і 2028 років відповідно. Після цього вони почнуть скорочувати об'єми використання цих шкідливих речовин.

Виробники холодильників та кондиціонерів почали використовувати гідрофторвуглеці після заборони хлорфторвуглеців.

Ці речовини руйнували озоновий шар, тож їх вирішили замінити на гідрофторвуглеці. Заміна спрацювала, проте пізніше виявилось, що гідрофторвуглеці затримують тепло в атмосфері в декілька тисяч разів ефективніше, ніж діоксид вуглецю.

Викиди гідрофторвуглеців невеликі, але стабільно зростають на 10-15% на рік, оскільки попит на кондиціонери збільшується, особливо в країнах, що розвиваються.

Держсекретар США Джон Керрі назвав досягнену в Кігалі угоду «велетенським кроком уперед».

Поділитись: