УКРАЇНА

Школа юного детектива і казки про хабарників: «Парк корупції» відкриває програму для дітей

8 червня, 2018 13:24
УКРАЇНА/Школа юного детектива і казки про хабарників: «Парк корупції» відкриває програму для дітей
Зберегти
Вигляд
lead
Перший інтерактивний «Парк корупції», що відкрився у Національному ботанічному саду імені Гришка в Києві, з 9 червня розпочинає спеціальну дитячу програму.

Перший інтерактивний «Парк корупції», що відкрився у Національному ботанічному саду імені Гришка в Києві, з 9 червня розпочинає спеціальну дитячу програму.

Діти зможуть отримати можливість стати детективами, створити комікс на тему корупції та розіграти спектакль на основі казки «Піноккіо».

В ігровій формі дітям розкажуть, що таке корупція, та навчать протидіяти їй з найменшого віку:

9 червня, 13:00 – 14:00

Школа юного детектива

Для дітей віком вiд 8 років

Детективи НАБУ — перші детективи в Україні. Це Шерлоки Холмси на службі української держави. Разом зі справжніми детективами НАБУ діти пройдуть спецкурс підготовки: дізнаються, як стати детективом і познайомляться з його щоденною роботою, а також зрозуміють, що робити, коли у тебе вимагають хабар.

9 червня, 14:30 – 15:00

Рольова гра на тему корупції «Що, якби…»

Для дітей віком 7-12 років

Що, якби всі гроші світу зникли в один день? Що, якби крадіжок більше ніколи не було? Що, якби всі люди в країні більше нікого не підкуповували?  Діти уявлять наслідки подібних ситуацій та інсценують їх. Мета гри — навчити дітей будувати гіпотези, аналізувати їхній вплив і застосовувати у повсякденному житті.

10 червня, 13:00 – 14:00

Читання книги «Прибуття» Шона Тана

Для дітей віком 4-8 років

Учасники читатимуть та обговорюватимуть вчинки персонажів. За оповіддю, з невідомої країни, якою керують велетні, можна вибратися лише якщо відкупишся. Тому після прочитання відбудеться майстер-клас зі створення мапи, яка вкаже маршрут, яким можна втекти і не стати при цьому частиною корупційної схеми.

10 червня, 14:30 – 15:30

«Яка твоя позиція?»  Рухлива гра про корупцію 

Для дітей віком 8-13 років

Діти ілюструють конфліктну ситуацію на тему корупції і застигають у певних позах. Глядачі мають з’ясувати, що сталося, визначити свою позицію і пояснити, згодні чи не згодні з вирішенням конфлікту. Задача  гри —  показати, як порушують закони, викликати відчуття причетності та особистої відповідальності, а також розвинути навички аргументації та разом із дітьми знайти способи, як ненасильницьки вирішити конфлікт.

10 червня, 16:00 – 17:00 і 17 червня, 12:00 – 13:00

Lego-сторітелінг та створення коміксу на тему корупції

Для дітей віком 6-13 років

Перед дітьми стоятиме задача придумати історію, у якій порушується проблема корупції. Учасники воркшопу створять комікс, декорації та персонажів для якого зроблять із деталей Lego.

16 червня, 16:00 – 17:00 

Корупційні казки для дітей та дорослих із Сашком Лірником

Для дорослих та дітей віком від 8 років

Інтерактивні оповідки і легенди, в яких відвідувачі стануть артистами і побачать, як Язикатий Іванко бореться зі Злодійським Економом і перемагає Клятого Корупціонера. Як дівчинка Варочка своїм срібним грошиком рятує коханого, як швець Віник сміхом відвойовує життя, Пес Рябко добивається шани, а котик передає вітання українському війську. Виступи казкаря Сашка Лірника — це завжди сміх, веселощі та імпровізація.

16 червня, 14:30 і 17 червня, 14:00

Форум-театр на основі казки «Піноккіо»

Для дітей віком 13-16 років

На основі уривку з казки «Піноккіо», який ілюструє хабарництво, діти створять свій сценарій і розіграють його перед глядачами двічі. Під час другого показу будь-хто з глядацької зали може втрутитися, замінити того чи іншого персонажа і програти історію за іншим сценарієм. Рольова гра розвиває творчі навички, вміння працювати у команді та імпровізувати. У кінці запланована дискусія між усіма учасниками дійства.

Вхід на події за попередньою реєстрацією. Куратором та ведучою дитячої програми стала Олександра Савченко, арт-едукаторка Pinchuk Art Centre, викладачка в Sprout school, яка співпрацює з правозахисною організацією Amnesty International і UNICEF в Україні. Окремі активності для дітей проведуть детективи НАБУ та відомий український казкар Сашко Лірник.

«Парк корупції» буде працювати до 17 червня. Вхід безкоштовний. Щоб у нього потрапити, потрібно придбати квиток до Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка вартістю 50 грн, для дітей шкільного віку – 20 грн; для дітей до 7 років, пенсіонерів і відвідувачів пільгових категорій (учасників бойових дій, ветеранів Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС) вхід безкоштовний. Всі кошти, виручені за квитки, будуть направлені на розвиток ботанічного саду.

Проект втілює Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI).

 

Пов`язані новини