Учні старших класів двох українських ліцеїв отримали три премії за підсумками міжнародного конкурсу наукових досягнень Intel ISEF та Програми Society for Science & the Public, повідомляє AIN.ua

Наукові роботи Фіонг Ань Чан і Олександра Бузина журі відзначило в секціях математики та програмного забезпечення. Всього в найбільшому науковому конкурсі для старшокласників брали участь близько 1700 школярів, з них семеро українців.

Учениця випускного класу черкаського ліцею Фіонг Ань Чан посіла третє місце в секції «Математика» і отримала спеціальний приз від Американського математичного співтовариства.

В результаті дослідження «Узагальнений алгоритм обчислення фігурних чисел», Чан вперше вдалося вивести загальну формулу для пошуку спільних елементів будь-яких двох послідовностей фігурних чисел. Висновки роботи можуть використовуватися в криптографії, комп'ютерних науках, біоінженерії та нанофізики.

Фіонг Ань Чан​

Дев'ятикласник з Києва Олександр Бузін отримав третє місце в категорії «Програмне забезпечення» з проектом «WhitestormJS - 3D-фреймворк для браузера».

Фреймворк, розроблений українцем, дозволяє легко створювати 3D-сайти і додатки, що працюють в браузері.

Олександр Бузін на конкурсі

Всього в конкурсі брали участь старшокласники з 75 країн і регіонів. Нагороди та призи отримали близько 600 фіналістів.

Крім заохочень від організаторів конкурсу Intel, на ньому були представлені десятки нагород від компаній, академічних установ, урядових організацій та інших спонсорів.

Цього року призовий фонд конкурсу склав близько $ 4 млн.

Поділитись: