Шмигаль очікує зростання ВВП на 4%, але завадити цьому може нова потужна хвиля пандемії
Уряд очікує зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) в Україні на рівні близько 4%. Але завадити такому росту економіки може чергова потужна хвиля пандемії.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він зазначив, що зростання ВВП на 4% означатиме, що «Україна відіграла падіння економіки внаслідок коронакризи».
«Єдине, що може завадити цьому сценарію — це чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження», — написав прем’єр.
Він назвав основні фактори, що нині сприяють зростанню економіки:
Стабільно зростальний споживчий попит. Роздрібна торгівля, за даними уряду, у 2021 році збільшилася приблизно на 13%. Це залишається одним із факторів позитивної динаміки ВВП.
Зростання інвестицій. В першому півріччі прямі іноземні інвестиції склали 2,8 млрд доларів. Це рекордна сума за останні 4 роки, переконують в уряді. Влада також очікує на прискорення інвестиційної активності в наступні періоди.
Зростання сільського господарства. Рекордний врожай та інвестиції попередніх періодів дають свій результат. Зростання аграрного сектору в цьому році склало 8,4%. За останні 1,5 року українські малі та середні фермерські господарства отримали майже 30 млрд грн дешевих кредитів.
Будівельний сектор за перші 8 місяців показує зростання на майже 2%. Влада очікує на продовження цього зростання, в тому числі завдяки програмі «Велике будівництво», а також урядовим програмам іпотечного кредитування.
Зростання важливих галузей промисловості, зокрема машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Перші два сектори зростають на більше ніж 7% в цьому році, переконує Шмигаль.
Очікування та настрої бізнесу. Опитування Європейської бізнес-асоціації, Американської торговельної палати, а також Національного банку демонструють оптимістичні настрої бізнесу по прибутках, досягненню фінансових результатів, зарплатах та реінвестиціях.
Що сталося із ВВП?
У 2020 році через коронакризу ВВП України знизився на 4%. Тоді економіка України скоротилася вперше з 2015 року. У 2019 році ВВП України зріс на 3,2%, у 2018 — на 3,4%, у 2017 — на 2,5%, а у 2016 — на 2,4%. У 2015 році зафіксували спад на 9,8%.
Уряд у 2021 році прогнозував зростання економіки України на 4,1%, Нацбанк — на 3,8%.
У другому кварталі 2021 року внутрішній валовий продукт (ВВП) України збільшився на 5,7%, якщо порівняти з аналогічним періодом 2020 року.
- Поділитися: