Запаси вугілля в Україні у 2,9 млн тонн цього року вдвічі перевищують торішні, а запаси газу (27,7 млрд куб. м) на рекордному рівні за останні роки.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні 9 жовтня уряд доручив Держенергонагляду видати акти, які підтверджують факти відсутності газифікації та системи централізованого теплопостачання у цих будинках.

Глава уряду уточнив, що постанова дасть змогу людям, у будинках яких не підведений газ або відсутня система централізованого опалення, не переплачувати в цьому опалювальному сезоні за спожиту енергію.

Шмигаль під час засідання нагадав, що відповідальність за початок опалювального сезону лежить на місцевій владі.

«Уряд своєю чергою стежитиме за процесом, щоб не було проблем. Ми бачимо, що щороку у різних містах виникають труднощі. У цьому році таких проблем бути не повинно», — запевнив він.

А що там Нафтогаз?

За даними компанії, упродовж минулого тижня 11 підприємств теплоенергетики розрахувалися з критичними боргами, що покращило чи повністю виправило проблему в таких населених пунктах, як Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Богуслав, Ірпінь, Чорнобиль, Червоноград, Одеса, Полтава, Кочеток.

Водночас критична ситуація з боргами підприємств теплокомуненерго залишається в 50 населених пунктах. Тому Нафтогаз закликає засновників 73 підприємств теплоенергетики (серед яких більшість — місцеві органи самоврядування) захистити жителів від проблем зі стартом опалювального сезону.

Поділитись: