2011 року Паршов розшукувався поліцією Дніпропетровської області за вчинення злочинів, передбачених ст.205 і 209 КК України (фіктивне підприємництво і легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

Екс-депутат Держдуми РФ Денис Вороненков, який восени 2016-го року переїхав в Україну і отримав український паспорт, був убитий 23 березня біля готелю «Прем’єр-Палас» в центрі Києва. Чоловіка, який стріляв, встиг поранити охоронець Вороненкова. Через кілька годин він помер у лікарні.

Громадське зібрало інформацію про людину, яку назвали убивцею екс-депутата Держдуми РФ.

Виконавцем убивства назвали 28-річного Павла Паршова. За інформацією правоохоронців, у нього знайшли посвідчення учасника бойових дій, видане Нацгвардією України. Паршов відслужив у батальйоні «Донбас» в 2016-му році. За словами екс-командиоа батальйону Анатолія Виногродського, Паршов (позивний «Боксер») не брав участь у бойових діях, а служив у навчальній роті під командуванням Ігоря Камінського, оскільки до того часу батальйон уже вивели з передових позицій, і військові переважно служили на блокпостах.

Імовірний убивця Дениса Вороненкова Павло Паршов Фото: сторінка в соцмережі

2011-го року Паршов розшукувався поліцією Дніпропетровської області за вчинення злочинів, передбачених ст.205 і 209 КК України (фіктивне підприємництво і легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

Екс-командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський в коментарі Громадському повідомив, що не був знайомий з Паршовим і не знав, як він виглядає. Утім, він зміг розповісти, за що саме Паршова звільнили зі служби:

«Добровольці всі доволі своєрідні люди, це не армія, — каже колишній командир «Донбасу». — Усі вони досить гонорові. Паршов кілька разів від’їжджав, пропадав, його подавали у розшук, він повертався. В результаті його звільнили саме за це — за недотримання контракту»

Виногродський вважає, що інформація про особу кілера спровокувала різні політичні маніпуляції:

«Слідства не було, суду не було. А винуватих призначили. Мені здається, що це якось неправильно. Нам треба чинити, як у правовій державі, а чинять чомусь навпаки. Так вони договоряться врешті-решт до того, що ми з Семенченком готували цих людей (йдеться про Паршова і його друга Ярослава Левенця, якого деякі ЗМІ називають спільником — ред.) для вбивства ще у 2016 році».

Другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський

Фото: В'ячеслав Ратинський/УНІАН

В інтерв’ю «Новой Газете» депутат і радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, який говорить, що ознайомленим з матеріалами слідства, заявив, що Паршова завербували російські спецслужби.

«В 2014-му році Паршов був у Криму, і зараз перевіряється його причетність до захоплення Криму на боці російських військ. Там були так звані «казаки», які допомагали забезпечувати видимість народного повстання. Як ми розуміємо, він був серед цих людей. За нашою інформацією, [пізніше] його завербували російські спецслужби. Після проходження спецпідготовки в Російській Федерації він прийшов в Україну пішки з Білорусі в лютому 2015-го року», — розповідає Геращенко в інтерв’ю.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко (праворуч) поблизу місця вбивства Дениса Вороненкова

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Генпрокурор Юрій Луценко підтверджує цю версію і заявляє, що кілер Вороненкова 6 березня цього року «перебував на території окупованого Донбасу і контактував з бойовиками».

«Від 6 березня кілер перебував на тимчасово окупованій території, а саме в Донецьку. Нацгвардійцям України заборонено перебувати в цьому районі. Ми обшукали квартиру, де він був з двома людьми. Крім того, у кіллера були зв'язки з терористами в зонах, які Україна не контролює», — розповів Луценко.

За його словами, саме це дає підстави підозрювати, що вбивство Вороненкова було замовлено в Кремлі.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко (праворуч) на місці події в день вбивства Вороненкова

Фото: Володимир Сологуб/Громадське

Тим часом, дехто з товаришів Паршова по службі упевнені, що він не був завербований, а вбивство Вороненкова — його особиста помста з ідеологічних міркувань.

Громадське поспілкувалося з Сергієм Жержевським (позивний «Жорж»), екс-бійцем батальйону «Донбас». Він стверджує, що був добре знайомий з Паршовим.

«Ми з Паршовим і «Хантером» (Ярославом Левенцем) служили в одному підрозділі батальйону «Донбас». Мені прикро спостерігати, як наше командування від них відхрестилося [після інформації, опублікованої після вбивста Вороненкова]. Раніше він був цікавий для них, як боєць, а щойно  [стало відомо про його участь в убивстві екс-депутата], то одразу відхрестились. Але для мене це недивно: я сам суджусь з керівництвом за підробку документів, вони ж раніше брали людей без документів у батальйон. Особисто з мене вони брали довідку про несудимість, а з Паршова, очевидно, ні, раз взяли людину, яка перебувала у розшуку. За це їх повинні щонайменше відсторонити.

Імовірний убивця Дениса Вороненкова Павло Паршов

Фото надане співслужбовцями Паршова

Взагалі питань до батальйона дуже багато, там було багато темних історій. Паршов, до речі, теж критикував — один з небагатьох — керівництво «Донбасу». Коли в нашому батальйоні знайшли людей з колишніх чиновників часів Януковича, які там були записані як «мертві душі», він вступив у конфлікт, впрягся, хотів щось змінити.

Зараз наш комбат Анатолій Винагродський [екс-комбат батальйону «Донбас», один з організаторів вугільної блокади на Донбасі] каже, що Паршов не звільнявся зі служби, а втік, але це неправда.  Він не був мобілізований, він служив за контрактом, пройшов усі бюрократичні процедури, оформився. Але воювати йому, як і всім нам, не давали — ніхто не хотів нести таку відповідальність. Паршов хотів іти в «Правий сектор», щоб воювати.

В батальйон він прийшов через «Хантера», вони були друзями. «Хантер» особисто домовився з Семенченком, щоб зробити [в батальйоні] окремий підрозділ «Карпатська Січ». Але не склалося: командування не було готове і не давало можливості піднятися. Вони зробили сайт і закликали усіх приходити в батальйон у цей підрозділ, якого формально не існувало. У ньому було близько тридцяти людей і вони носили окремі шеврони «Карпатської Січі». «Хантер» контролював усі їхні рухи. Всі ж молоді, зі своїми поглядами. Там більше неонацизмом пахло, ніж націоналізмом. Кричалки були не дуже… Ми в батальйоні були ідейними. Паршов — з ультрас, вів здоровий спосіб життя, не курив, не пив. Ненавидів росіян. Він був запальний, міг реагувати по-різному, швидше неспокійний.

Імовірний убивця Дениса Вороненкова Павло Паршов (ліворуч)

Фото надане співслужбовцями Паршова

Я не думаю, що його завербували [російські спецслужби]. Може, хтось його налаштував. Він не був хитрим, продуманим. І в нього не було проросійських поглядів. Мені здається, його могли переконати, багато заплатити, оскільки він останнім часом був без роботи і доходів. Може, йому сказали: ось кацап, зрадник, голосував за анексію Криму. А в нього ж у Криму батько, тому для нього це окрема болюча тема. Та й не зміг би він так довго приховувати, якби його завербували.

[Коли дізнався про вбивство Вороненкова], я був шокований. Як це — наш? Чому? Не знаю, чи був він цінним для України свідком [у справі Януковича], ми розуміємо офіційні коментарі нашого керівництва в цілому: мало там правди. Але він [Паршов] міг його вбити просто з ідейних міркувань».  

Народний депутат Семен Семенченко (“Самопоміч”) у коментарі Громадському повідомив, що ані з Паршовим, ані Ярославом «Хантером» Левенцем не знайомий.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile