Що за хвороба спіткала Кличка: коронавірус чи запалення хитрощів?

Міський голова Києва Віталій Кличко під час церемонії прощання з колишнім мером столиці, депутатом Київради Олександром Омельченком, в Києві, 29 листопада 2021 року
Міський голова Києва Віталій Кличко під час церемонії прощання з колишнім мером столиці, депутатом Київради Олександром Омельченком, в Києві, 29 листопада 2021 року УНІАН / Ковальчук Віктор

«Досить шастати!» З таким закликом 2020-го міський голова звернувся до киян. Тоді ж він вимагав від уряду посилити карантин.

А втім, коли нещодавно Кличко оголосив, що вдруге заразився коронавірусом, то й сам пішов «шастати», а отже — порушив карантин.

21 січня Кличко повідомив, що одужав від коронавірусу. І сталося це через 4 доби після того, як він заявив про зараження COVID-19. Але цьому передувала ще одна подія.

Цього ж дня, 21 січня, представники заблокованого рішенням РНБО проросійського сайту «Страна» зафіксували Кличка в елітному ресторані «Авалон». Міський голова сидів усередині закладу. Сталося це ще до того, як Кличко повідомив світу, що вже здоровий. Після інформації «Страны» мер швидко заявив, що здав тест у лікарні й сподівається на «позитивний результат». Останнє — чергова обмовка Кличка. Напевно, він мав на увазі негативний результат, який засвідчує, що людина не хвора на коронавірус.

В оприлюднених Кличком документах зазначається, що 21 січня він здав тест у Київській міській клінічній лікарні №4 о 09:20. А вже о 13:25 він написав, що отримав негативний результат тесту. Також міський голова зазначив, що перед цим іще вдома зробив тест на антиген, який «показав мінус».

Тут варто зазначити, що в розмові зі «Страною» про цей «домашній» тест Кличко не згадував, тому до отримання негативного ПЛР-тесту не мав би «шастати». Натомість пішов у ресторан.

Такі дії міського голови є нічим іншим, як порушенням карантинних заходів. Відповідно до Кодексу адмінпорушень це тягне на штраф: від 17 000 до 34 000 гривень для звичайних громадян, від 34 000 до 170 000 тисяч — для посадовців.

Тобто Кличко щонайменше має сплатити значний штраф. Щонайбільше — понести політичну відповідальність. Це ж він публічно закликав киян: «Досить шастати!» А сам «шастав» без підтвердження того, що вилікувався.

Якою має бути політична відповідальність? Гарний приклад можна побачити у Великій Британії. Торік у грудні там розгорівся політичний скандал. Журналісти виявили, що прем’єр Борис Джонсон (колишній мер Лондона) порушив карантин і влаштував вечірку у своїй резиденції у травні 2020-го. Відбулося це в той момент, коли британцям було заборонено збиратися разом більше як удвох. Через це поліція почала розслідування, а опозиція вимагає відставки Джонсона.

Хто в нас найбільший поборник справедливості в місті та країні? «Європейська Солідарність»? То вони перші мають вчинити за європейським прикладом: вимагати відставки столичного мера. Тим паче є підозра, що про свою хворобу Кличко заявив, щоб пересидіти історію з поверненням Порошенка.

Перше, що на це вказує, це швидке одужання Кличка. Від моменту, коли міський голова оголосив, що захворів, до дня видужання минуло тільки 4 доби. Це ж унікальний випадок! Мером Києва мають тепер зацікавитися ВООЗ і всі світові лабораторії, які шукають можливості подолати пандемію.

Гадаю, Кличко сам має ініціювати дослідження, надати всі необхідні аналізи, щоб найкращі науковці світу з'ясували, у чому секрет цього чудотворного одужання. Може, у Кличка є особливі антитіла в організмі, які треба розмножити й поширити серед усього людства? І це буде внесок великої людини з великої країни у подолання великої пандемії.

От дивіться, в усій цій історії є питання: чи не брехав Кличко про свою хворобу з самого початку?

В результатах тестів, які оприлюднив Кличко, вказано, що перший ПЛР-тест він пройшов 17 січня о 09:15. Це він зробив у Київській міській клінічній лікарні №4. А вже о 10:38 того ж дня він повідомив, що захворів на коронавірус. Тобто від тесту до повідомлення про результат минуло лише півтори години. І це при тому, що в документі зазначається PCR-Real-time тест, результат якого отримують після 3-годинного дослідження матеріалу.

Отже, можна припустити, що позитивний результат тесту Кличка — банальна фальсифікація. І це так само має стати предметом розслідування правоохоронних органів, як і порушення ним карантинних вимог.

Ймовірна підробка результату тесту так само тягне на відставку. Бо одна справа — умовна Савченко з підробленим COVID-сертифікатом (це просто смішно, бо хто вона зараз така?), і зовсім інша — столичний голова з підробленим тестом із комунальної лікарні. Як після цього європейці мають сприймати українців із такими документами?

Та й загалом: спійманий за руку політик, що бреше своїм громадянам… Які подальші перспективи він може мати? Як він далі може закликати хоча б киян «не шастати»? Хто буде сприймати серйозно подібні та інші його заяви?

Тому історія з хворобою Кличка має завершитися для нього його ж закликом. «Досить шастати» йому з посвідченням міського голови.