Генеральна прокуратура почала процедуру заочного засудження проти колишнього першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова, колишнього міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової та її співучасника Олександра Стащенка.

Про це розповів генеральний прокурор Віктор Шокін в інтерв'ю парламентській газеті «Голос України».

«Процедуру спеціального розслідування (заочного провадження) вперше реалізовано на практиці. До суду внесено подання про заочне засудження екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової та співучасника Олександра Стащенка за фактом заволодіння бюджетними коштами на суму 6,5 млн гривень у процесі закупівель медичних препаратів та обладнання. Процедуру заочного засудження застосовано також до колишнього голови Національного банку України, першого віце-прем'єр-міністра і прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Його підозрюють у розкраданні і привласненні державних коштів НБУ на суму близько 118 млн гривень», – сказав він.

Шокін зазначив, що зараз Арбузов перебуває в розшуку Інтерполу. На рахунках, які належать йому і його дружині, арештовано понад 200 млн гривень.

Крім того, на виконанні у компетентних органів Латвії є міжнародне доручення Генпрокуратури України, яке стосується арешту на підставі судового рішення грошей Арбузова на суму понад 49 млн доларів.

Нагадаємо, на початку 2015 року в Україні набув чинності закон про заочне правосуддя для підозрюваних, які переховуються від слідства за межами України.

Поділитись: