Шостий Донбас Медіа Форум вже розпочався: 18 заходів, майже 60 спікерів з 14 країн світу, переклад трьома мовами

Упродовж двох днів, 11-12 вересня 2020 року, з 9:30 до 19:00 відбуватиметься шостий Донбас Медіа Форум. У дискусіях та воркшопах візьмуть участь майже 60 спікерів із 14 країн світу. А учасники цьогоріч вперше долучаться онлайн через епідеміологічні виклики. З детальною програмою та спікерами можна ознайомитись за посиланням.
У програмі Форуму 18 дискусій та воркшопів від українських та закордонних експертів із Великої Британії, Грузії, Угорщини, Естонії, Франції, Чехії, Швеції, Польщі, Нідерландів, Боснії, Хорватії, Нікарагуа та Сальвадора. Усі заходи будуть у форматі talk show із прямою трансляцією, з оперативним опрацюванням коментарів та можливістю відеовключень. Для всіх заходів також передбачений синхронний переклад англійською, українською та жестовою мовою.
У 2020 році тема Форуму була визначена з огляду на світові тренди, які стосуються кожного: «Співпраця під час ізоляції». Серед учасників дискусій, які завітають до студії, зокрема можна буде почути:
- Посла Європейського Союзу та Голову Представництва ЄС Матті Маасікаса.
- Представника Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрія Мамалигу.
- Члена Центральної виборчої комісії Сергія Постівого.
- Голову правління Громадянської мережі ОПОРА Ольгу Айвазовську.
- Голову Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлану Остапу.
- Керівницю Національної асоціації медіа Катерину М'ясникову.
- Президента Української Асоціації Медіа Бізнесу та члена Комісії з журналістської етики Олексія Погорєлова.
- Голову ГО «Детектор медіа» Наталію Лігачову.
- Керівницю Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру Любов Цибульську.
- Аналітика ГО «Інтерньюз-Україна» Віталія Рибака.
- Медіаменеджера та директора з цифрового маркетингу та продуктів Суспільного Андрія Боборикіна.
- Керівницю телеканалу «ДОМ» Юлію Островську.
- Головного редактора часопису «Український тиждень» Дмитра Крапивенка.
- Журналіста й автора збірки есеїв «В Ізоляції» про життя на окупованій території Донбасу Станіслава Асєєва.
Решта спікерів з України та ще 14 країн світу приєднаються до дискусій через онлайн-платформи. А всі глядачі переглядатимуть заходи у двох паралельних трансляціях: один стрім для дискусій, другий стрім на Youtube-каналі «Новин Донбасу» для воркшопів. Також запланований спеціальний захід онлайн з Краматорська — прес-дискусія з двома очільниками Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій.
Захід буде цікавий медіаменеджерам, редакторам, журналістам та іншим працівникам редакцій, які працюють з тематиками Донбасу, а також усім представникам медіа, які цікавляться питаннями консолідації суспільства, нового медійного законодавства, саморегуляції медіа, подолання наслідків COVID-19 у роботі редакцій, протидії дезінформації, висвітлення місцевих виборів за новим виборчим законодавством, розвитку YouTube-каналів для регіональних медіа, висвітлення гендерних питань, керування стресом у часи глобальної невизначеності тощо.
hromadske є медіапартнером конференції.
Нагадаємо, що Донбас Медіа Форум започаткували журналісти з Донеччини та Луганщини у 2015 році як майданчик для обговорення важливих проблем, пов’язаними із журналістикою на Донбасі. Пізніше додався й навчальний компонент — на Форум з майстер-класами почали приїздити іноземні журналісти, які ділились досвідом роботи в конфліктних та постконфліктних середовищах, використанням інструментів нових медій для створення нових форматів мультимедіа матеріалів тощо. Крім того, традиційно Форум був майданчиком для комунікації між журналістами та редакціями, де можна було не лише побачити колег, які тепер працюють в усіх куточках країни, а й запланувати колаборації для подальшої співпраці. Згодом аудиторія Форуму зросла, адже окрім локальних редакцій на Донеччині та Луганщині та журналістів-переселенців по всій країні тематикою Донбасу цікавляться багато медій та журналістів, адже працюють з цими темами для своїх видань у світі, в Україні та в регіонах.
Перший відбувся у 2015 році в Києві, Маріуполі, Слов’янську та двічі в Харкові. Минулого року ювілейний п’ятий Форум став рекордним: за два дні було проведено майже 40 заходів, які відвідали понад 600 учасників з усієї країни та світу. Загалом же за останні роки Донбас Медіа Форум практично перетворився на всеукраїнський форум для регіональних медіа.
- Поділитися: