Демобілізовані бійці добровольчих батальйонів «Айдар» та «Донбас» розпочали акцію з економічної блокади так званої «ЛНР».

Демобілізовані бійці добровольчих батальйонів «Айдар» та «Донбас» розпочали акцію з економічної блокади так званої «ЛНР».

25 січня вони перекрили залізничну гілку Лисичанськ-Попасна-Луганськ, по якій курсують товарні потяги в напрямок непідконтрольних українському уряду районів Луганської області.

Мета: заблокувати будь-яку торгівлю з окупованими територіями і цим змусити самоназвану владу повернути полонених бійців.

Журналісти Громадського побували на місці блокади, і побачили, що потяг, який зупинили «блокадники» їхав на непідконтрольну територію порожнім. Машиністи від спілкування відмовились.

Однак, такі потяги постійно їздять порожніми зі звільненої території, на окупованій завантажуються вугіллям і повертаються вже повними. Далі вони везуть антрацит по всій Україні.

Про те, що блокада незаконна заявив заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації  Володимир Гуц.

Економічну ж блокаду Георгій Тука вважає неефективним методом реінтеграції окупованих територій. Такі дії, на його думку, призведуть до остаточної втрати непідконтрольних Києву частин Донбасу. Про це він сказав в ефіір Громадського

«Взагалі ось це дурня – «давайте заблокуємо Донбас і вони там без їжі й води залишаться». Та хто там залишиться без їжі? Ми вже так доблокувалися, що там повністю рубльова зона і 90 відсотків російських товарів. Доблокувались», — сказав він.

Нагадаємо, 25 січня представники «штабу блокади окупованого Донбасу» перекрили залізничне сполучення між станціями Світланове і Шепілове  в Луганській області. Вони зупинили потяг, що слідував пустим на окуповану територію. Як пояснили в Луганській ВЦА  — потяг слідував за вугіллям класу А.

Поліція відкрила кримінальне провадження під супроводом прокуратури за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile