Київ відвідали міністри закордоних справ Франції та Німеччини Жан-Марк Еро та Франк-Вальтер Штайнмаєр. Міністри прилетіли в понеділок 22 лютого, мали зустрічі з Прем’єр-міністром, Президентом України та деякими міністрами. В середу 23 лютого делегація мала зустрічі із головами парламентських фракцій. 

За результатами візиту міністри провели прес-конференцію разом із очільником українського МЗС Павлом Клімкіним. Французький міністр недвозначно наголосив на важливості збереження нинішнього уряду.

«Найгіршим сценарієм для України та українського народу буде сценарій зупинки на півшляху, зупинки в тій ситуації, яку ми маємо зараз — із наполовину реалізованими реформами та без перспектив вирішення ситуації на Донбасі. Отже, теперішній момент є моментом вирішальним», —  наголосив Еро.

Франк-Вальтер Штайнмаєр говорив більше про Мінські угоди.

«Ми не можемо змиритись з тим, що режим тиші знову і знову порушують. Мінські домовленості досі лишаються єдиним шляхом для поліпшення ситуації», — зазначив він.

Вже 3 березня в Парижі говоритимуть про виборчий закон для виборів на Донбасі.

«Але ми також не можемо залишитись лише на рівні розмов, наприклад, у виконанні умови про ухвалення закону про вибори. Ми повинні використати цю зустріч у Парижі для досягнення компромісів щодо цього закону про вибори», — пояснив Штайнмаєр.

Цікаво, що жодного разу ані він, ані його французький візаві не наголосили на важливості надання особливого статусу Донбасу. Німецький міністр натомість говорив про місцеві вибори.

Наступна зустріч у Нормандському форматі відбудеться в Парижі 3 березня.

/Фото з офіційного сайту Президента

Поділитись: