Штайнмайєр відмовився запрошувати Росію на саміт G7 у Німеччині

default/Штайнмайєр відмовився запрошувати Росію на саміт G7 у Німеччині
Зберегти
Вигляд

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вирішив, що запрошувати РФ на саміт G-7 є недоцільним, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на німецьку газету Die Welt.

«Не в наших інтересах ізолювати Росію на тривалий термін, однак після незаконної анексії Криму ми не можемо поводитись так, ніби нічого не сталося, і вести справи як завжди», – заявив Штайнмайєр в інтерв'ю виданню.

Таким чином, голова МЗС Німеччини відмовився прислухатися до вимоги «лівих» у Бундестазі запросити президента РФ Володимира Путіна на німецький саміт G-7 в червні. Раніше лідер «лівих» Грегор Грізі рекомендував запросити російського президента на саміт, а також розглянути питання про зняття санкцій проти Росії.

Також, Штайнмайєр заявив, що бажано було б залучити Росію до врегулювання конфліктів у Сирії, Ємені та Лівії, проте поки що двері для повернення Москви на саміт передових країн зачинені.

«Зворотний шлях у «вісімку» повинен пролягти через повагу єдності України та виконання Росією зобов'язань відповідно до мінських угод», – наголосив він.

Нагадаємо, саміт G-7 відбудеться 7-8 червня 2015 року в Німеччині.

/ фото Bild