ENRU

Штепу випустили з СІЗО через ненадання меддопомоги за рішенням суду – адвокат

Суд ухвалив рішення випустити з-під варти і перевести під домашній арешт екс-міського голови Слов'янська Нелю Штепу оскільки в СІЗО їй не надавалась належна медична допомога.

Про це в коментарі Громадському розказав адвокат колишньої очільниці Слов’янська Олександр Шадрін.

За його словами, останнім часом погіршився стан здоров’я Штепи, і тому адвокати звертались до Жовтневого районного суду Харкова. Суд задовольнив їхні скарги і зобов’язав начальника СІЗО, де утримувалась Штепа, «вживати заходів щодо надання медичної допомоги, діагностики та лікування».

«Однак ці рішення не були виконані. І тому ми були змушені звернутись до Європейського суду з прав людини, який зобов’язав прокоментувати стан виконання цього рішення», – сказав він.

Зрештою, за словами Шадріна, харківський суд «був змушений, керуючись принципом верховенства права, змінити Штепі запобіжний захід на домашній арешт».

20 вересня екс-голову Слов'янська Нелю Штепу звільнили з СІЗО під домашній арешт.  Штепа була затримана 11 липня 2014 року.

Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, висунуто звинувачення у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Дивіться також повний випуск «Громадське.Схід»: про «небезпечних» ветеранів, гру про переселенців та вибухи на складах боєприпасів під Маріуполем.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram