Спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту нині здатне точніше за людей-фахівців визначати наявність або відсутність раку грудей.

Про це йдеться в експерименті Google Health — підрозділі компанії, що займається дослідженнями у сфері медицини. Його результати оприлюднені в журналі Nature.

Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів. Ті ж знімки дали для аналізу лікарям. З’ясувалося, що штучний інтелект визначає наявність або відсутність раку грудей на рівні фахівців-лікарів. Йому вдалося знизити відсоток неправильно поставлених діагнозів на 5,7% в американок і на 1,2% у британок.

Понад те, програма Google Health також допомогла зменшити випадки пропущених діагнозів на 9,4% серед пацієнток у США і на 2,7% серед пацієнток із Великої Британії.

«Чим раніше знаходять рак грудей, тим краще для пацієнтки, – прокоментував AFP провідний британський дослідник Google Health Домінік Кінґ. — Ми розглядаємо цю технологію як допоміжну для фахівців і, зрештою, для пацієнтки, аби, незалежно від діагнозу, результат був найкращим».

Команда дослідників, яка проводила експеримент, вважає, що в майбутньому штучний інтелект лікарі будуть застосовувати як «консультативну думку» при встановленні діагнозів на кшталт раку.

Рак грудей є однією з найпоширеніших форм раку в жінок. За оцінками, щороку його діагностують у понад 2 млн жінок.

Нагадаємо, вчені з Південно-західного медичного центру Університету Техасу за допомогою штучного інтелекту вирішили дослідити, чому вживання антидепресантів не дає очікуваного впливу на деяких пацієнтів.

Поділитись: