Шуфрич придбав 60% акцій телеканалу «Перший незалежний», який створили експрацівники заблокованих «каналів Медведчука»

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя», голова парламентського комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич став власником 60% акцій телеканалу «Перший незалежний». Його створили колишні працівники підсанкційних каналів, які пов’язують з однопартійцями Шуфрича — Тарасом Козаком і Віктором Медведчуком.
Про це 24 вересня повідомила пресслужба Шуфрича.
Як пояснив політик, своїми діями він хоче «підтримати журналістський колектив у його прагненні говорити правду, якою б вона не була». Також Шуфрич підписав «угоду про своє невтручання в редакційну політику журналістського колективу».
Як уточнив сайт одного із підсанкційних телеканалів «112 Україна», Шуфричу належать 60% акцій «Першого незалежного», решта 40% перебувають у власності трудового колективу.

Також журналісти телеканалу передали Шуфричу листа з проханням про захист. Той своєю чергою пообіцяв, що «зробить усе можливе, щоб допомогти журналістам».
За тиждень до набуття Шуфричем мажоритарної частки «Першого незалежного» стало відомо, що Служба безпеки України зацікавилася структурою власності телеканалу й попросила Нацраду з питань телебачення та радіомовлення здійснити перевірку.
Що це за телеканал?
2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) про введення санкцій проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука.
Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne. Формально їх пов'язували з Козаком, але неофіційно також і з Медведчуком. В Офісі президента заявляли, що підставою для блокування каналів стали отримані РНБО від СБУ докази їх тривалого фінансування з Росії.
«Перший незалежний» очолили працівники підсанкційних телеканалів — «112 Україна», NewsOne та ZIK. Телеканал був у власності компанії «Тайм медіа», засновником і керівником якої є Роман Любицький.
Однак 24 лютого змінився власник каналу — ним стало товариство з обмеженою відповідальністю «Медіахолдинг новини». Компанія 18 лютого зареєструвала 100 працівників «каналів Медведчука».
Саме про нього перед цим писав міністр культури Олександр Ткаченко, зазначивши, що «Медведчук і Ко шукають юридичні способи, аби знову запустити трансляцію кремлівської пропаганди в наш інформаційний простір».
Згідно з Єдиним державним реєстром, розмір внеску до статутного фонду каналу становить 375 тисяч гривень, хоча статутний капітал «Медіахолдинг новини» — 100 гривень.
Як пише «Детектор.Медіа», поки незрозуміло, співвласником якої саме компанії стане Шуфрич — «Тайм медіа» чи «Медіахолдинг новини». У реєстрі поки не відображені зміни структури їхньої власності.
- Поділитися: