Швеція депортує китайську журналістку та назавжди заборонить їй в’їзд до країни
Швеція остаточно вирішила депортувати з країни китайську журналістку, яка прожила в країні майже 20 років, запідозривши її в загрозливій для королівства діяльності. В’їзд до країни їй заборонять назавжди.
Про це повідомляє шведський мовник SVT.
До 9 жовтня 2023 року журналістка щоденно публікувала статті на власних сторінках, поки її не взяла під варту поліція безпеки (SÄPO). Її помістили до центру ув’язнення в комуні Гуддінге, де вона очікувала рішення суду.
У листопаді Міграційна служба Швеції ухвалила рішення про депортацію жінки з довічною забороною на повернення. Відтоді це рішення оскаржувалося в Апеляційному суді з питань міграції. У четвер, 4 квітня, уряд Швеції вирішив відхилити апеляцію. Рішення підписав міністр юстиції Гуннар Стрьоммер.
На засіданні міграційного суду SÄPO заявила, що журналістка «становить серйозну загрозу безпеці королівства» і ця «інформація дуже достовірна». Адвокат журналістки це заперечив, наголосивши, що характеристика, яку Міграційна служба та Säpo приписують його клієнтці, є «надзвичайно серйозною» та базується на «неправильній інформації».
SVT зазначає, що протягом багатьох років журналістка підтримувала тісні контакти з посольством Китаю і людьми, пов’язаними з «китайським режимом у Швеції».
За даними ЗМІ, 1500 компаній у Швеції мають власників із Китаю. Китайські компанії купують порти та іншу інфраструктуру в Європі та в усьому світі, а також володіють великими транснаціональними компаніями. Шведські політики висловлювали занепокоєння щодо такого впливу КНР та зв'язку ЗМІ та бізнесів із Комуністичною партією Китаю.
У 2023 році Інститут зовнішньої політики згадував про журналістку у своєму звіті про Китай. Йшлося про китайськомовні медіа діаспори та їхній зв’язок із пропагандою Комуністичної партії Китаю.
Фігурантка також організувала низку заходів на підтримку китайського режиму, наприклад, кілька фотовиставок про регіон Сіньцзян, де близько мільйона представників мусульманської меншини були поміщені в табори.
У посольстві Китаю закликали своїх громадян дотримуватись законів і правил країни проживання та водночас звернулись до Швеції з проханням гарантувати, що законні права та інтереси китайців не порушуватимуться, передає SVT. Також там кажуть, що «жодні наклепи чи будь-які напади не зупинять розвиток і прогрес Китаю».
Зазначається, що журналістка одружена зі шведом і має сім’ю у Швеції.
- Поділитися: