Шведська компанія Embracer Group викупила українського розробника комп’ютерних і консольних ігор 4A Games, який створив франшизу Metro.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Українського розробника ігор компанія викупила через свою дочірню фірму Sabre Interactive за 36 мільйонів доларів, також угода передбачає додаткову винагороду до 35 мільйонів доларів в разі виконання погоджених умов упродовж 5 років.

4A Games очікує, що у 2020 році компанія отримає від продажів 20 мільйонів євро, операційний прибуток складе 12 мільйонів євро. Зазначається, що українська студія має 150 співробітників у двох офісах — на Мальті та в Києві.

«Разом ми продовжимо розвивати франшизу Metro та зосередимося на забезпеченні мультиплеєра для наших фанатів», — сказав гендиректор 4A Games Дін Шарп.

Що це за студія і хто її купив

Насамперед українська студія відома серією ігор Metro, заснованих на романах російського письменника Дмитра Глуховського. Це шутер від першої особи, події гри відбуваються у постапокаліптичному світі, а саме в московському метро.

Крім першої гри Metro 2033, українська студія випустила Metro: Last Light та Metro Exodus. Остання вийшла у 2019 році, перша — у 2010 році.

Embracer Group (раніше THQ Nordic AB) — материнська компанія низки фірм, які займаються розробкою комп’ютерних ігор, група має великий каталог франшиз, найвідоміші з них: Saints Row, Goat Simulator, Dead Island, Darksiders, MX vs ATV, Kingdoms of Amalur, TimeSplitters, Satisfactory, Wreckfest, World War Z.

Не Metro єдиним

Не так давно ще одна відома українська студія GSC Game World показала перший трейлер нової частини своєї культової серії S.T.A.L.K.E.R. Також компанія відома створенням серії стратегій «Козаки». Саме вихідці з цієї студії заснували 4A Games.

Поділитись: