Шведська журналістка на розважальному шоу заявила, що українські біженки причетні до проституції

Шведська журналістка Елаф Алі в етері розважального шоу вирішила пожартувати про біженок з України. Вона заявила, що українські жінки перебувають «у публічних будинках». Посольство України вимагає вибачень.
Про це свідчить запис шоу Invandrare för svenskar («Іммігранти для шведів»), яке транслює суспільний мовник STV.
У цій програмі учасники, які переважно є шведами, вгадують правдиві чи хибні твердження від «комісії», частиною якої й була Елаф Алі. Коли ведучий запитав, яка група іммігрантів отримала найбільше дозволів на проживання у Швеції у 2022 році, журналістка сказала, що це люди з України.
Вона додала: «Але вони світловолосі, тож вони зливаються [з натовпом]. Тому ви не помічаєте їхньої присутності, крім як у борделях».
Посол України у Швеції Андрій Плахотнюк відреагував на ситуацію, наголосивши, що «глибоко засмучений». Він засудив слова Елаф Алі.
«Вважаю такі заяви глибоко образливими та абсолютно неприпустимими з огляду на обставини повномасштабної російської військової агресії проти України, через яку українські жінки були змушені тікати за кордон, рятуючи своє життя та життя своїх дітей», — зауважив дипломат.
Він закликав журналістку перепросити, а керівництво SVT вжити заходів, аби не допустити таких інцидентів у майбутньому.
Сама жінка прокоментувала реакції на свою заяву. Вона сказала, що її «бомбардують» у соцмережах за «жарт». Елаф Алі вважає, що «божевільною є думка, ніби група людей має імунітет щодо жартів над ними».
Згодом журналістка назвала обурених її словами людей «нечесними лицемірами, які вдають, що піклуються про жінок».
«Ви "сердитесь" на опис реальності у комедійному шоу, а не на те, що це відбувається, — чи на чоловіків, які купують секс? Сподіваюсь, ви почуватиметесь краще після того, як вилили свій огидний расизм», — додала вона.
На каналі заявили, що не планують вживати заходів, оскільки сказане в програмі — «у межах свободи слова». Керівниця програми Крістіна Хілл зазначила, що проєкт обігрує «стереотипи та національності».
Водночас, за словами представниці громадської організації підтримки українських біженців у Швеції RefugeeHope. UA&SE Христини Гевчук, сексуально образливі вирази караються шведським законодавством. Наразі вона шукає знавців шведського права, які могли б допомогти «добитися справедливості та офіційних вибачень від телеканалу».
Співавторка : Дар'я Головко
- Поділитися: