Швеція під час свого головування в ОБСЄ у 2021 році продовжить працювати над політичним врегулюванням ситуації на сході України на основі поваги до територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів, що включають Крим та Севастополь.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Швеції Роберт Ридберг на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє «Укрінформ».

«Головуючи, ми продовжуватимемо спиратися на зусилля наших попередників у пошуку стійкого політичного врегулювання ситуації (в Україні — ред.) відповідно до принципів та зобов'язань ОБСЄ. Це має бути на основі повної поваги до суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, тобто, включаючи Крим та Севастополь», — заявив він.

Водночас заступник глави МЗС Швеції вказав на важливе значення у цьому плані роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, Тристоронньої контактної групи та тісної співпраці з Нормандським форматом.

Крім того, Шведське головування докладатиме зусиль з врегулювання конфліктів у Грузії та Нагірному Карабасі, а також до процесу врегулювання у Придністров'ї.

«Здійснення внеску у врегулювання конфліктів у регіоні ОБСЄ буде серед пріоритетів нашого порядку денного», — заявив Ридберг.

За його словами, для забезпечення стабільного та стійкого регіону Шведське головування буде тісно співпрацювати з польовими місіями ОБСЄ, які є «центральним інструментом, який робить ОБСЄ по-справжньому унікальною безпековою організацією, якою вона є».

В економічному та екологічному вимірах ОБСЄ Швеція зосередиться на участі жінок в економіці, боротьбі з корупцією та зміцненні належного врядування, протидії екологічним викликам, а також створення умов для сталого зростання і розвитку в умовах виходу з пандемії COVID19.

У людському вимірі увагу зосередять на праві на свободу вираження поглядів та свободі ЗМІ, а також на демократичних процесах та просуванні прав людини, основних свобод та демократії.

Головування в ОБСЄ відбувається на ротаційній основі країнами-учасницями протягом року. У 2020 році головує Албанія, з 1 січня 2021 року функції головування перейме на себе Швеція.

Поділитись: