Життя / Спорт

Швейцарія розслідує причетність Беккенбауера до корупції у ФІФА

Життя/Спорт/Швейцарія розслідує причетність Беккенбауера до корупції у ФІФА
Зберегти
Вигляд
lead

У Швейцарії розпочато розслідування щодо легенди німецького футболу і голови організаційного комітету Чемпіонату світу з футболу 2006 у Німеччині Франца Беккенбауера.

Як зазначається в публікації Der Spiegel, швейцарські слідчі підозрюють Беккенбауера у відмиванні грошей і зловживанні повноваженнями при організації чемпіонату світу з футболу у ФРН у 2006 році.

У «справі Беккенбауера» йдеться про масштабні грошові маніпуляції в період з 2002 по 2005 рік.

«З травня по липень 2002 року було скоєно чотири транші на суму 6 млн швейцарських франків (5,5 млн євро) з загального рахунку Беккенбауера та його тодішнього менеджера Роберта Швана на ім'я юридичної фірми до Швейцарії. В результаті гроші нібито осіли в холдингу KEMCO Scaffholding в Катарі, який приписують колишньому скандальному функціонеру ФІФА Мохаммеда бен Хаммама», — йдеться у матеріалі.

У серпні 2002 року колишній глава Adidas Роберт Луїс-Дрейфус перевів 10 млн франків (близько 9,1 млн євро) на рахунок швейцарської юрфірми, з якої шість мільйонів пішло на рахунки Беккенбауера, а решта чотири — на рахунки KEMCO.

У квітні 2005 року Німецький футбольний союз (DFB) перевів 6,7 млн ​​євро (близько 10 млн франків з урахуванням відсотків) Міжнародній федерації футбольних асоціацій (ФІФА) під приводом оплати організації культурної програми на ЧС-2006 з футболу в Німеччині.

У свою чергу, ФІФА перевела зазначені кошти на банківський рахунок Луїс-Дрейфус. Що стосується ж інших грошей, які залишилися в KEMCO, то їх доля досі невідома.

Сам німецький футболіст заперечує, що гроші були спрямовані на підкуп голосів, сказавши лише, що «наосліп підписував, коли був потрібний його підпис», не читаючи документи. «Я не зробив нічого протизаконного», — запевнив Беккенбауер.

Нагадаємо, у березні ФІФА відкрила справу проти Беккенбауера через ЧС-2006.

Пов`язані новини