Чутки, що пролетіли деякими ЗМІ про героїчне взяття Широкиного перебільшені. Попри те, що більше року тут точилися бої, противник цього разу пішов сам — розповідають українські військові. Про причини можна лише здогадуватися. Не виключають, що тут є дистанційні міни і солдатів просто хочуть заманити в пастку.

За Мінськими домовленостями, про які зараз багато говорять, територія Широкиного давно мала б бути підконтрольною українським військовим.

Торік полк «Азов» ввійшов в Широкине, втім, довго тримати всю територію міста не вдалося. Стріляли з того часу в місті постійно.
Наразі в колись привабливому курортному Широкиному ще нескоро пануватиме мирна атмосфера. Бойовики лишили за собою символічні «подарунки» – все місто заміноване.

  

Розтяжки мало не в кожному домі. Фугасами і протипіхотними мінами засіяли навіть ймовірні підходи до позицій.

Наразі тут закріплюються і посилюють позиції українські морські піхотинці. Військові зазначають – таке потужне замінування направлене не лише на  солдатів, адже постраждати від вибухів може і мирне населення, ймовірно, з метою провокації і ескалації конфлікту.

 

Перший з трьох репортажів про Широкине розкаже про розмінування, на яке, за думкою деяких саперів, знадобиться більше, ніж півроку.

/Hromadske.Запоріжжя

Поділитись: