У місті Судак в анексованому Росією Криму силовики РФ провели обшук у будинку й кафе кримськотатарського активіста Ільвера Аметова.

Про це повідомляє LB.ua.

«У закладі, що належить Ільверу Аметову, здійснювалася позапланова перевірка обігу, реалізації, зберігання товарів, які не відповідають вимогам», — розповів адвокат Назім Шейхмамбетов.

За його словами, це був оперативно-розшуковий захід, огляд у рамках дослідчої перевірки за підозрою в скоєнні злочину передбаченого кількома статтями Кримінального кодексу РФ.

«По суті кримінальної справи немає, але є перевірка. З практики — усі обшуки, які проводили співробітники ЦПЕ — все проводилося в рамках подібних перевірок», — додав адвокат.

Власник кафе каже, що це вже дев'ятий оперативно-розшуковий захід у закладі цього року.

«Спочатку вони зайшли до мене додому і вилучили кілька експонатів з мого домашнього музею: наган тридцятих років, багнет-ножі, зброю часів Великої вітчизняної війни. Я куточок хотів зробити, у музеї воно все іржаве, непридатне. Потім ми поїхали в кафе, приїжджаю, а вони вже тут обшук проводять. Перевернули все, забрали кілька пляшок алкоголю. У нас в кафе сьогодні планувалося закриття сезону, хотіли з персоналом відсвяткувати. Ось, відсвяткували», — розповів Аметов.

За його словами, співробітники ФСБ склали протокол вилучення і пішли.

Крім товару й експонатів, в Аметова вилучили його посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу, а також посвідчення члена Меджлісу Сервера Бальбека — дядька депутата Держдуми РФ Руслана Бальбека на експертизу.

Раніше повідомлялось, що в анексованому Криму окупаційний суд засудив кримського татарина Ділявера Гафарова до 10 років тюрми за обвинуваченням в участі у добровольчому батальйоні в Україні.

Поділитись: