Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» стверджують, що син голови Служби безпеки України Василя Грицака прокурор Олег Грицак не отримав підозри і не потрапив під дію закону про люстрацію попри те, що на початку 2014 року клопотав за арешт трьох активістів Революції Гідності.

Журналісти посилаються на три ухвали Оболонського районного суду Києва за січень 2014 року, в яких тодішній прокурор Оболонської прокуратури Олег Грицак виступає проти активістів Революції Гідності.

Зокрема, попри відсутність ознак злочину, 22 січня він клопотав про арешт на 2 місяці студентів театрального університету ім. Карпенка-Карого Вадима Ковальова і Данила Окулова, а 24 січня виступив проти 31-річного активіста з Тернопільщини Сергія Сімонова.

Прикметно, що в усіх трьох випадках суд відмовляв Олегу Грицаку у задоволенні клопотання, що, на думку адвоката Віталія Титича, в тогочасній ситуації сильного тиску на суддів, свідчить про наявність грубих порушень з боку прокуратури.

Журналісти наголошують, що активіста Сергія Сімонова, проти якого виступав Грицак, затримали у тому ж кримінальному провадженні, що і Миколу Пасічника, яке було в центрі одного з попередніх розслідувань програми. Саме через це провадження екс-заступниці прокурора Оболонського району Ілоні Клюге оголосили про підозру, а згодом вона потрапила під дію Закону “Про очищення влади”, який зокрема передбачає люстрацію для працівників прокуратури, які підтримували клопотання про застосування запобіжних заходів і підтримував державне обвинувачення в суді проти активістів.

«Натомість Олега Грицака люстрація не торкнулася», — наголошують журналісти.

Як повідомляється, в липні 2018 року Олега Грицака призначили заступником прокурора Полтавської Області.

На питання журналістів Грицак відповідати відмовився, а на офіційний запит прес-служба прокуратури Полтавської області на момент оприлюднення розслідування не відповіла.

Нагадаємо, в січні 2018 року програма «Наші гроші» оприлюднила розслідування про те, що прокурор Павло Головко, який займається розслідуванням злочинів проти Майдану, у 2014 році свідчив проти майданівців.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: