Світ

Система не буває на 100 % ідеальною — ЄС оцінив судову реформу в Україні

Світ/Система не буває на 100 % ідеальною — ЄС оцінив судову реформу в Україні
Зберегти
Вигляд
Європейський Союз презентував звіт щодо перебігу реалізації судової реформи в Україні. У звіті, зокрема, проаналізували процедуру відбору суддів до нових інституцій та рекомендації щодо їх покращення.

«Прохід у нові суди поганого кандидата — це не провал реформи загалом. Я розумію, що громадськість в своїй уяві має ідеального кандидата і хоче його обрати. Але це неможливо»,- наголосив президент Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Георг Става під час презентації звіту. 

Також він зазначив, що Україна має забезпечити натомість ефективний контроль за діяльністю суддів та відповідальність за їхні рішення. На його думку, процедура відбору суддів відкрита та ефективна. 

У звіті Євросоюзу також йдеться про те, що в Україні нині існують дуже складні практики відбору суддів. Вони включають професійні тестування, аналіз психофізичних особливостей, співбесіди та інше. 

«Такої складної і водночас прозорої системи не існує ніде в Європі. Але є над чим працювати і що покращувати», — стверджує Георг Става.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Перехідне правосуддя: шлях покарання винних чи дорога до примирення

Раніше керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявляв, що в Україні майже всі судді порушують закон, розглядаючи паралельно декілька справ. За це їх можна було б притягати до відповідальності.


Пов`язані новини