Ситуація з дифтерією в Україні під контролем: епідемії немає, а кількості вакцин достатньо.

Про це заявила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в інтерв'ю BBC.

«Ми ще не говоримо про серйозну епідемію, ситуація з дифтерією під контролем. Минулого року було 10 хворих, а використовували 141 дозу сироватки. Кілька сотень списали, бо закінчився термін придатності. Тобто 141 флакон — це і була потреба України в сироватці», — сказала вона.

За словами міністерки, цього року в Україні вже є 200 флаконів сироватки. Ще 150 чи 170 додатково передадуть міжнародні організації та ще 100 можуть надати посольства, якщо виникне така потреба.

«Тобто насправді ми можемо розраховувати на 450 флаконів сироватки, і цієї кількості ліків достатньо», — пояснила Скалецька.

Нагадаємо, станом 29 жовтня в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії у 2019 році.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Дифтерія має смертельний результат в 5-10% випадків; вищий показник смертності спостерігається серед дітей молодшого віку. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Запобігти дифтерії можна за допомогою вакцинації, проте вакцина не гарантує повний захист від розвитку дифтерії при зустрічі зі збудником, але значно зменшує кількість важких форм хвороби.

Поділитись: