Для теплоелектроцентралей, які використовують антрацит, ситуація з запасами даної марки вугілля є дуже критичною. Якщо в них скінчиться ресурс, споживачі залишаться без тепла і електроенергії.

Для теплоелектроцентралей, які використовують антрацит, ситуація з запасами даної марки вугілля є дуже критичною. Якщо в них скінчиться ресурс, споживачі залишаться без тепла і електроенергії. Держава планує переобладнувати станції для переходу на інший тип вугілля, проте це процес завершиться нескоро.

Про це в ефірі Громадьского розповів експерт DiXi Group Тарас Ткачук.

За його словами, на сайті Міністерства енергетики України оприлюднено дані про наявність вугілля на станціях України. Розділивши запаси вугілля на добові витрати, можна дізнатися про кількість днів, які буде функціонувати станція у разі блокування поставок антрациту.

«Дійсно, у нас альтернатив немає, багато ТЕЦ і ТЕС працює на антрацитовій групі. Чернігівська ТЕЦ — їм вистачить вугілля на 18 днів. Дарницька ТЕЦ — 25 днів, Сумська ТЕЦ — 14 днів. Тобто, це результат того, що ми отримаємо, якщо зараз не матимемо змогу завезти необхідну кількість антрациту на ці станції», — розповів експерт.

«Якщо не буде ресурсу, чим опалювати, буде відключення електроенергії. Ми отримаємо повний набір для споживачів, «радісний», коли вони не зможуть ні опалювати помешкання, ні включати у певні періоди електричні прилади для опалення», — додав він.

Ткачук зазначив, що навіть у разі закупівлі антрацитного вугілля за кордоном, воно буде доставлено до України не раніше ніж за 1-2 місяці. Таким чином, до кінця опалювального сезону воно може і не прийти.

Він розповів, що в України є альтернатива перейти на газовий ресурс або на іншу марку вугілля, але це потребує серйозних вкладень і часу. Так, за прогнозами Міненергетики, за півроку буде переобладнано всього два блоки на Зміївській ТЕС.

«Перехід є затратним, але не критично. Держава може це зробити, і в принципі в нас є енергостратегія до 2035 року, яка передбачає ці зміни, тому це питання нормального розподілу бюджету і розуміння критичних речей, які треба зробити першочергово», — зазначив експерт.

За словами Ткачука, частина шахт ДТЕК олігарха Ріната Ахметова знаходиться на окупованих територіях, але держава дозволяє вивозити звідти антрацитове вугілля, оскільки компанія платить податки.

«Звісно, не може якась шахта, яка знаходиться на окупованій території, стовідсодково не платити щось «місцевій владі». Тим не менш вони мають юридичні підстави щоб ввозити його звідти, бо це залишається їх власністю», — сказав експерт.

Він переконаний, що державі потрібно робити все можливе, аби приватним компаніям було невигідно завозити вугілля з окупованих територій — наприклад, переходити на більш ефективні технології для ТЕС і ТЕЦ.

Раніше повідомлялося, що Луганська і Слов’янська ТЕС можуть зупинитись через блокаду залізниці.

Нагадаємо, 25 січня представники «штабу блокади окупованого Донбасу» перекрили залізничне сполучення між станціями Світланове і Шепілове  в Луганській області.

Вони зупинили потяг, що слідував пустим на окуповану територію. Як пояснили в Луганській ВЦА  — потяг слідував за вугіллям класу А.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: