УКРАЇНА

Сюжет каналу Euronews про Крим спровокував реакцію держав ЄС — представник України в Євросоюзі

24 січня, 2018 19:54
УКРАЇНА/Сюжет каналу Euronews про Крим спровокував реакцію держав ЄС — представник України в Євросоюзі
Зберегти
Вигляд
Представник України в Євросоюзі Микола Точицький висловив стурбованість з приводу сюжету телеканалу Euronews про Крим, в якому жодного разу не згадали, що півострів анексований Росією.

Представник України в Євросоюзі Микола Точицький висловив стурбованість з приводу сюжету телеканалу Euronews про Крим, в якому жодного разу не згадали, що півострів анексований Росією.

Таку позицію він висловив у листі на адресу редакції телеканалу, яку направили всім європейським інституціям та експертній групі Stratcom, передає «Європейська правда».

У сюжеті телеканалу йдеться про те, як дітей в анексованому Криму навчають розмінуванню. Коментатори у матеріалі позитивно реагують на навчання та вважають, що «це допоможе їм захищати країну та виховувати патріотизм».

«Я запитую, наскільки можна було знизити журналістські стандарти, якщо Euronews, який називає себе джерелом «незалежних, об'єктивних та надійних новин для європейців», транслює досить «позитивний» сюжет, де армія окупантів (!) навчає дітей (!) як поводитися зі зброєю (!), навіть не згадуючи незаконну окупацію Росією суверенної української території. Цей сюжет вже спровокував реакцію держав-членів ЄС», — заявив Точицький.

Він додав, що сподівається, цей сюжет був редакційною помилкою, і не був знятий, «аби грати на російську дезінформацію».

«Було б великою помилкою дозволити Росії використати провідний європейський телевізійний канал Euronews як платформу для розповсюдження її пропаганди по всьому ЄС та за його межами», — сказав посол.

Глава МЗС Литви, говорячи про цей сюжет, заявив: «Жодного слова про анексію Криму Росією. Замість цього основи шовінізму».

Наголосимо, що в підписі до сюжету на сайті телеканалу зазначається двома рядками, що Крим «в результаті референдуму в березні 2014 року півострів Крим був приєднаний до Росії. Референдум і його підсумки не визнає Україну, ЄС І США».

Раніше у Португалії туристичний сайт опублікував мапу України без Криму.

Пов`язані новини