Сергій Сівохо більше не обіймає посаду радника секретаря Ради національної безпеки й оборони України на громадських засадах.

Про це 30 березня повідомили в Апараті РНБО у відповідь на запит «Детектора медіа».

«Станом на 24 березня (дата відправлення запиту — ред.) Сівохо Сергій Анатолійович не є радником секретаря Ради національної безпеки й оборони України на громадських засадах», — йдеться у відповіді Апарату.

Нагадаємо, 12 березня захід, на якому виступав радник секретаря Ради нацбезпеки й оборони Сергій Сівохо, зірвали приблизно 50 людей, які представилися ветеранами бойових дій на Донбасі з полку «Азов» та активістами партії «Національний корпус». Поліція не перешкоджала їм ввірватися на захід. Відтак почалася словесна перепалка, яка переросла у штовханину. Врешті Сівохо покинув зал, а протестувальники пішли за ним. Один з них штовхнув Сівоха — той упав.

Днем раніше в ефірі телеканалу «НАШ» Сівохо заявив, що в Україні «внутрішній конфлікт», який заважає вступити до НАТО. Саме формулювання «внутрішній конфлікт» і викликало обурення у ветеранів та «Нацкорпусу».

«Це ж видно неозброєним оком, що нічого не відбувається в цьому напрямку. Так, є прагнення. Так, воно закріплене в документах, але нічого такого не відбувається. Наприклад, у НАТО не можуть вступити країни з внутрішнім конфліктом. У нас, на жаль, є бойові дії. Що робити…» — сказав Сівохо в ефірі.

Натомість віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що в основоположних документах НАТО немає положення про «неможливість вступу країни з конфліктом». Він наголосив, що рішення щодо вступу країни в НАТО залежатиме, зокрема, від реформ та верховенства права.

Поділитись: